Bezpłatne badania i porady w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Osoby chcące skorzystać z bezpłatnych badań będą miały dziś taką szansę - z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Walki z Cukrzycą bezpłatne m.in. pomiary cukru we krwi wykonywane będą podczas wspólnej akcji wielkopolskiego oddziału NFZ oraz przychodni CenterMed przy ul. św. Marcin.

W Polsce na cukrzycę choruje 2,2 mln osób, a ponad 500 tysięcy nie jest tego nawet świadoma. Podczas obchodzonego dziś Światowego Dnia Walki z Cukrzycą podejmowane są akcje mające na celu nie tylko wyjaśnienie na czym polega ta choroba i z czym się wiąże, ale także uświadamianie, że może ona dotknąć osoby w każdym wieku, a w celu prawidłowego zdiagnozowania potrzebne jest wykonanie krótkiego i bezbolesnego badania.

"W Wielkopolsce, w 2018 roku ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne kosztowały 8,7 mln złotych (za prawie 187 tys. świadczeń), a leczenie szpitalne – 6,6 mln zł (za 2,4 tys. świadczeń). Refundacja pasków do glukometrów oraz leków (w tym insulin) wyniosła w 2018 roku w Wielkopolsce ponad 47 mln zł."
informuje NFZ


NFZ przeprowadzi dziś akcję w wojewódzkich oddziałach w całej Polsce. W Poznaniu, przy współpracy z CenterMed przy ul. św. Marcin 58/64 wykonywane będą bezpłatne badania, a specjaliści udzielą bezpłatnych porad.

Osoby, które zgłoszą się do placówki w godzinach 9:00-13:00 będą mogły skorzystać z pomiaru poziomu cukru i ciśnienia krwi, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej choroby, a także zdrowego trybu życia. Każda osoba otrzyma również jabłko oraz ulotki, w których znajdzie się informacja na temat szkodliwości nadmiernego spożywania cukru.

Cukrzycy będą mogli odebrać silikonowe bransoletki z napisem „Mam cukrzycę, jeśli zemdleję wezwij lekarza”.


Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA