"Przyjazny Urząd" - PINB dla Miasta Poznania wyróżniony

Autor: UMP AJ fot. UMP
REKLAMA

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie "Przyjazny Urząd". Jury doceniło PINB za wysoką jakość obsługi klienta, profesjonalizm w działaniu oraz poziom kompetencji zatrudnionej kadry. 

Konkurs "Przyjazny Urząd" służy promocji urzędów administracji publicznej, rządowej oraz samorządowej. Jego organizatorem jest Quality Institute sp. z o.o. sp.k. Nagroda jest przyznawana na podstawie fachowej analizy, przeprowadzonej przez naukowców z wybranych polskich uczelni wyższych oraz praktyków specjalizujących się w problematyce administracji publicznej, zarządzaniu jakością oraz zarządzaniu publicznym. Ocenie podlegają wprowadzone przez urząd rozwiązania organizacyjne mające na celu podnoszenie jakości świadczonych usług.

W tegorocznej, 5. edycji konkursu, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania znalazł się w gronie 15 laureatów odznaczonych Znakiem Jakości "Przyjazny Urząd". Zwycięzców wyłoniono spośród 100 instytucji państwowych.

""Przyjazny Urząd" to urząd kompetentnych i życzliwych urzędników, którzy zważywszy na specyfikę pracy nadzoru budowlanego starają się nie tylko egzekwować obowiązujące przepisy, ale również wspierać Inwestorów oraz właścicieli obiektów w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno w realizowanych, jak i od wielu już lat użytkowanych budynkach. Zdobycie Znaku Jakości "Przyjazny Urząd" jest dla pracowników Inspektoratu ukoronowaniem wielu lat pracy nad tworzeniem jak najwyższych standardów obsługi Interesantów. Stolica Wielkopolski jest ogromnym rynkiem budowlanym, miastem wielu tysięcy obiektów użyteczności publicznej, z których korzystają nie tylko mieszkańcy Poznania, dlatego też profesjonalna i życzliwie nastawiona do klientów obsługa inwestorów oraz użytkowników obiektów budowlanych jest gwarancją utrzymania zarówno tendencji rozwojowych miasta, jak i co raz wyższych standardów technicznych istniejących obiektów."
Monika Jabłońska, kierownik Oddziału Organizacyjnego PINB

Wyróżnienie jest przyznawane na okres 12 miesięcy, lecz może podlegać corocznemu odnowieniu. Wymogiem jest złożenie aplikacji oraz pozytywna weryfikacja i ocena udoskonaleń, dokonanych w zakresie zarządzania instytucją.

Uroczysta Gala Finałowa V edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Przyjazny Urząd" odbyła się 24 czerwca, w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. 

"Model administracji, za jakim opowiadają się tegoroczni laureaci konkursu to administracja aktywna, zaangażowana, pozytywnie obecna w życiu obywatela, koncentrująca się na świadczeniu zbiorowych usług publicznych, w coraz większej mierze otwarta i bezpośrednia. Jest to administracja efektywna i jednocześnie przyjazna obywatelom, stawiająca na innowacyjne rozwiązania, uczciwe i przejrzyste standardy życia publicznego"
Piotr Celej, prezes zarządu Quality Institute

W imieniu Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania nagrodę odebrała Monika Jabłońska - kierownik Oddziału Organizacyjnego oraz Jerzy Plejer - kierownik Oddziału Orzecznictwa Administracyjnego. W trakcie Gali przyznano również wyróżnienia nadzwyczajne: "Wzorowa Jakość", "Innowacyjny Urząd", "Grand Quality" oraz "Srebrny Laur Konkursu". Zwieńczeniem uroczystości był recital wokalny Anny Rygiel oraz bankiet wydany na cześć laureatów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA