Wręczono Nagrody i stypendia Miasta Poznania

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

W Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Naukowej Miasta Poznania, Nagrody Artystycznej oraz stypendiów dla młodych badaczy i artystów.

Zarówno Nagroda Naukowa jak i Artystyczna Miasta Poznania przyznawane są osobom, które mogą pochwalić się niekwestionowanymi osiągnięciami i dorobkiem naukowym lub artystycznym. Doceniani są ci, którzy poprzez swój dorobek w istotny wpływ wpływają na rozwój regionu i miasta.

Wartość każdej z nagród to 60 tysięcy złotych.

W tym roku, laureatem Nagrody Naukowej Miasta Poznania został dr hab. Michał Jerzy Michałowski. Naukowiec znalazł brakujący element wybuchających gwiazd za pomocą Poznańskiego Teleskopu Spektroskopowego, a także odkrył dużej ilości gazu atomowego w pobliżu miejsca wybuchu supernowej.

Z kolei Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania uhonorowano dr. Pawła Grobelnego za za wybitne osiągnięcia w dziedzinie designu. Szczególnie doceniono jego humanistyczne myślenie o mieście jako miejscu otwartym i wspólnym, będącym architektonicznym oraz społecznym kosmopolis, a nie klaustropolis.

Podczas Kapituła wybrała również kilkunastu laureatów stypendiów dla młodych naukowców i artystów. Każdy z wyróżnionych otrzyma nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA