Poznań przygotowany do akcji świadczeniowej. Możliwość składania wniosków już od poniedziałku

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Rozpoczyna się tegoroczna akcja naboru wniosków na świadczenia finansowe. Poznańskie Centrum Świadczeń szacuje, że w tym roku mieszkańcy Poznania złożą nawet 100 tysięcy takich podań. By przyspieszyć proces wprowadzono ułatwienia, które mają pomóc w sprawnym i wygodnym załatwieniu sprawy. Co ważne, od 1 lipca popularne świadczenie wychowawcze Rodzina 500 Plus przysługiwać będzie na każde dziecko, bez względu na dochody.

Poznańskie Centrum Świadczeń przypomina, że świadczenia rodzinne, alimentacyjne i wychowawcze przyznawane są czasowo i co roku trzeba składać nowy wniosek.

Podanie można złożyć już od poniedziałku, 1 lipca, ale tylko drogą elektroniczną - poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia czy portal e-puap.

„Złożenie dokumentu elektronicznie nie jest skomplikowane, a pozwala oszczędzić czas. Dzięki temu w Poznaniu od lat składanie wniosków i wypłata świadczeń przebiega sprawnie i bezproblemowo. Wierzę, że w tym roku też tak będzie. Jeśli ktoś jednak naprawdę musi przyjść osobiście, zachęcam do rejestrowania się i umawiania przez internet.”
Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta


Wnioski (także o świadczenie „Dobry Start) przyjmowane będą od 1 lipca do 30 listopada. Wyjątkiem są świadczenia alimentacyjne - tu termin składania dokumentów upływa 31 października.

W zakresie świadczeń 500+ należy pamiętać, że w przypadku chęci otrzymania spłaty świadczenia od lipca, wnioski muszą zostać złożone do końca września. Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane dopiero od miesiąca złożenia wniosku.

Jak szacuje Poznańskie Centrum Świadczeń, w tym roku od lipca do listopada poznaniacy złożą niemal 100 tysięcy wniosków, w tym około 50 tysięcy na świadczenie wychowawcze „500+”, 40 tysięcy na świadczenie „Dobry start”, 10 tysięcy na świadczenia rodzinne, 3 tysiące dotyczących świadczeń alimentacyjnych oraz 2 tysiące na stypendia szkolne.

Wnioski w wersji papierowej będzie można złożyć dopiero od 1 sierpnia. W celu ułatwienia obsługi zainteresowanych w sierpniu zostaną uruchomione cztery punkty, w których będzie można złożyć dokumenty.

By oddać dokumenty osobiście, należy udać się do siedziby Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub przy ul. Małachowskiego 10. Można też to zrobić w salach obsługi  Urzędu Miasta Poznania przy ul. Libelta i 28 Czerwca 56. (Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych oraz Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa).

PCŚ zaleca wcześniejsze umówienie wizyty co pomoże uniknąć kolejek. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, pod numerem 61 646 33 44 lub online.

Godziny pracy Działu Obsługi Klienta PCŚ dostosowane będą do potrzeb mieszkańców. PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz Małachowskiego 10  w dniach od 1 do 31 sierpnia 2019 r. pracować będzie od 7:30 do godz. 18:00. Ponadto wnioski będzie można składać we wszystkie soboty sierpnia od 9.00 do 14.00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA