Nie trzeba już kupować wody na poznańskim lotnisku - w hali odlotów ustawiono poidełko

Autor: Codzienny Poznań AK fot. port lotniczy Poznań-Ławica, Aquanet
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Na poznańskim lotnisku pojawiło się to, o co apelowało wielu - poidełko. To rozwiązanie nie tylko bardziej ekologiczne, ale także tańsze dla pasażerów.

Do tej pory, po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa, chcący napić się wody pasażerowie mieli do dyspozycji jedynie to, co zakupili w strefie bezpieczeństwa lub wodę z kranu w toaletach. I choć ta ostatnia w Poznaniu nadaje się do spożycia, to część osób nadal ma przed tym opory, a samo nalewanie jej do butelek pod zwykłym kranem bywało problematyczne.

Pasażerowie zwracali uwagę na fakt, że w sklepach na terenie poznańskiego portu butelka wody jest jedną z najdroższych wśród polskich lotnisk. Apelowano o ustawienie poidełka, które zapewni darmowy dostęp do wody pitnej w wygodny sposób, a nie pod kranem w toalecie.

Prośby zostały wysłuchane i zrealizowane - w hali odlotów pojawiło się poidełko, które pozwala m.in. na swobodne napełnienie pustej butelki. Pasażerowie nie kryją zadowolenia - rozwiązanie nie tylko pozwala im na zaoszczędzenie kilku złotych, ale także wpisuje się w działania proekologiczne w życiu codziennym.

Za urządzeniem zamieszczono fototapetę z hasłem „woda z kranu” w ośmiu językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA