Budowa nowej pływalni na os. Piastowskim zgodnie z planem. Jak wygląda w środku?

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Już niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej pływalni na os. Piastowskim. Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace przy budowie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Opublikowano zdjęcia oraz film pokazujący dotychczasowe prace.

Zakończono prace przy stanie surowym zamkniętym i obecnie kontynuowane są te wewnątrz obiektu. W poniedziałek dokonano kolejnych odbiorów dotyczących prac takich jak m.in. montaż instalacji wewnętrznych oraz instalacji sanitarnych zewnętrznych.

Jednocześnie odbywa się uzbrajanie i zamykanie kolejnych ścian, a także szpachlowanie i ich malowanie. Kontynuowane są również prace malarskie i wykończeniowe w tym te przy elewacji budynku.

Główny basen na pływalni ma mieć długość 25 metrów i składać się z sześciu torów pływackim o szerokości 2,5 metra każdy. Dzięki utworzeniu takiej samej głębokości po obu stronach basenu, możliwe będzie rozgrywanie tam sztafet pływackich.

W obiekcie znajdzie się także basen rekreacyjny służący do nauki pływania oraz strefa hydromasażu. Powstanie również część przeznaczona na fitness, a także zespół saun.

Powstaną dwie przebieralnie dla grup zorganizowanych, przebieralnia kabinowo-szafkowa, a także zespół przebieralni i natrysków dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie pływalni znajdą się również m.in. pomieszczenia administracyjne, gospodarcze, magazynowe oraz mała kawiarnia.

Na koniec inwestycji wykonawca będzie musiał również zagospodarować teren wokół obiektu, w tym m.in. dokonać nasadzeń, wybudować drogę wewnętrzną oraz miejsca parkingowe.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na III kwartał tego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA