Ukrainiec zasłabł w pracy,ale właścicielka zakładu zabroniła wzywania pomocy. Kilka dni później jego zwłoki znaleziono w lesie

Autor: A. Karczewska fot. KWP Poznań vid. x-news
REKLAMA

Mężczyzna zasłabł w pracy podczas upalnego dnia, jednak właścicielka zakładu w jednej z miejscowości niedaleko Nowego Tomyśla, mieszkanka Poznania, zamiast wezwać pomoc... kazała pozostałym pracownikom iść do domu. Kilka dni później zwłoki mężczyzny znaleziono w lesie pod Skokami. W sprawie zatrzymano dwie osoby - właścicielkę zakładu oraz obywatela Ukrainy, który zdaniem funkcjonariuszy utrudniał śledztwo.

Sprawa ma swój początek kilkanaście dni temu. To wtedy w lesie koło Skoków, niedaleko Wągrowca znaleziono zwłoki 36-letniego mężczyzny. Wągrowieccy policjanci ustalili jego tożsamość - okazało się, że jest on obywatelem Ukrainy, który pracował w zakładzie produkującym trumny niedaleko Nowego Tomyśla.

Jak ustalono podczas śledztwa, mężczyzna zasłabł podczas pracy w upalny dzień w wyniku czego stracił przytomność. Pozostali pracownicy zawiadomili o sprawie właścicielkę zakładu, jednak ta zabroniła wzywania karetki pogotowia i nakazała wszystkim udać się do domu.

W późniejszym czasie okazało się, że mężczyzna, który zasłabł zniknął z terenu zakładu i nie pojawił się w miejscu zamieszkania. Co więcej, w „dziwnych okolicznościach” zniknął również jeden z Ukrainców, który z nim mieszkał i pracował.

Funkcjonariusze dokładnie badali i analizowali sprawę. Po uzgodnieniu z prokuraturą podjęli decyzję o zatrzymaniu właścicielki firmy. Mieszkanka Poznania trafiła do aresztu, gdzie usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, a także nieumyślnego spowodowania śmierci za co grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policjanci prowadzili również poszukiwania obywatela Ukrainy, który zniknął z pracy i miejsca zamieszkania. Po kilku dniach odnaleźli go w jednym z hosteli w Łomży.

Mężczyzna także usłyszał zarzuty. Zdaniem policji znał okoliczności zdarzenia, jednak mimo to ukrywał się zatajając informacje, czym utrudniał śledztwo w sprawie. Jemu również grozi kara kilkuletniego pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA