Ostatnie dni na zgłaszanie nominacji do nagrody Jana Baptysty Quadro

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Jeszcze tylko do końca tygodnia można zgłaszać kandydatów do nagrody Jana Baptysty Quadro. Do tej pory, wśród wyróżnionych znaleźli się autorzy projektów takich obiektów architektonicznych jak m.in. Stary Browar, Kampus Morasko, sala koncertowa Akademii Muzycznej, biurowiec Pixel czy biurowiec Bałtyk.

Nagroda im. Jana Baptysty Quadro nawiązuje do włosko-polskiego architekta, który tworzył w okresie renesansu, działając głównie w Poznaniu. Był on odpowiedzialny m.in. za przebudowę Ratusza. Wyróżnienie przyznawane jest jako uhonorowanie szczególnie wartościowych dokonań twórczych w dziedzinie architektury, a także kształtowania przestrzeni i klimatu miasta. Konkurs organizowany jest przez Miasto Poznań, UWI Inwestycje i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu.

Choć do konkursu oficjalnie zgłaszane są obiekty, to nagroda trafia do ich architektów, autorów zrealizowanego projektu. Wyróżnienie przyznawane jest zawsze za budowle, które powstały rok wcześniej. Oznacza to, że w tym roku nominowane mogą zostać jedynie te obiekty w granicach miasta Poznania, które zostały oddane do użytku w 2018 roku.

Przeznaczenie danej realizacji nie ma znaczenia - może to być zarówno ten użyteczności publicznej, jak i domy jednorodzinne, skwery, parki czy osiedla. Najważniejsze, by były to obiekty, które wzbogacają miejską przestrzeń.

Nominację może przyznać każdy - mieszkańcy, inwestorzy, architekci, a nawet turyści.

Aby zgłosić obiekt należy wypełnić formularz dostępny online. Nominacje będą przyjmowane do 30 czerwca. Uroczyste wręczenie nagrody zaplanowano na październik.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA