Policyjne działania na Starym Rynku - 55 interwencji i zatrzymanie osoby poszukiwanej

Autor: A. Karczewska fot. KMP Poznań
REKLAMA

Na początku długiego weekendu, który był zarazem początkiem letnich wakacji, poznańscy policjanci przeprowadzili działania "Zero Tolerancji" połączone z akcją "Nielat". Obie miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób spędzających czas na poznańskim Starym Rynku przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby wykroczeń i przestępstw popełnianych przez nieletnich.

Działania przeprowadzono w nocy z 19 na 20 czerwca, czyli ze środy na czwartek, a więc na początku długiego weekendu i zarazem początkiem wakacji. Wzięło w nich udział  policjantów z Komendy Miejskiej i Grupy „Blokers” z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu.

Był to wieczór i noc, w którym na Starym Rynku pojawiło się więcej niż zwykle w środę osób. Miało to związek zarówno z dniem wolnym od pracy, jaki przypadał w czwartek jak i faktem, że wielu młodych ludzi zdecydowało się na świętowanie zakończenia roku szkolnego właśnie na terenie poznańskiej starówki.

Działania "Zero tolerancji" przeprowadzane są regularnie i mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na Starym Rynku i w jego okolicach poprzez zapobieganie i szybkie reagowanie na przypadki łamania przepisów. Tym razem jednak połączono je z działaniami "Nielat", które skupiały się na reagowaniu na wykroczenia i przestępstwa dokonywane przez osoby nieletnie.

Podczas kilku godzin akcji wylegitymowano 204 osoby i skontrolowano 29 pojazdów. Przeprowadzono również 55 interwencji i nałożono 52 mandaty. Sporządzono również 4 wnioski o ukaranie do Sądu, w tym m.in. za łamanie przepisów z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i prawa o ruchu drogowym.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali również osobę poszukiwaną.

Policja przypomina, że podczas weekendów na płycie Starego Rynku zawsze obecny jest patrol policji, do którego można podejść w celu uzyskania pomocy. Obszar jest także objęty monitoringiem miejskim, którego operatorzy na bieżąco przekazują policji i straży miejskiej wszelkie informacje o łamaniu przepisów czy niebezpiecznych zachowaniach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA