Festiwal Światła nad Wartą & Parada Sobótkowa

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Festiwal Światła nad Wartą & Parada Sobótkowa" to niezwykłe wydarzenie nad Wartą w Poznaniu, które w noc przesilenia letniego połączy ze sobą dwa żywioły - ogień i wodę. Zaproszeni na festiwal liczni artyści, muzycy i animatorzy zaprezentują w przestrzeni nad Wartą swoje niepowtarzalne instalacje oraz muzyczne projekty w duchu pradawnych symboli.

Wydarzenie rozpocznie Parada Sobótkowa, która jak co roku przypłynie z brzegów Wildy na Cypel nad Wartą. Tuż przed zachodem słońca będzie można podziwiać niezwykłe instalacje symbolizujące atrybuty poszczególnych osiedli w barwnym korowodzie "łodzi" z poznańskimi wodniakami i kajakarzami na pokładzie.

Na trasie festiwalu czekają na uczestników wizualno-muzyczne "przystanki", które połączone będą ze sobą świętojańską opowieścią, czerpiącą swoje inspiracje z odległych czasów, tradycji i symboli. Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowane będą atrakcje w postaci konkursów oraz animacji, takich jak: wróżby, plecenie wianków, malowanie twarzy, a także poszukanie skarbu.

Całoość transmisji będzie można oglądać na naszym kanale od 20:30

TRANSMISJA NA ŻYWO

TRANSMISJA NA ŻYWO CZĘŚĆ II

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA