Porwany tramwaj, samochód na torowisku - służby przeprowadziły ćwiczenia na ul. Hetmańskiej

Autor: A. Karczewska fot. MPK Poznań
REKLAMA

Rozbity samochód na torowisku, służby ratownicze na drodze, antyterroryści, ranni i dym - taki widok na ul. Hetmańskiej we wtorkowy wieczór to na szczęście nie wypadek ani zamach, a ćwiczenia służb ratunkowych i MPK.

W godzinach południowych poinformowano, że ul. Hetmańska między Rondem Starołęka i Rondem Żegrze zostanie zamknięta dla ruchu z uwagi na konieczność przeprowadzenia ćwiczeń służb. Scenariusz przewidywał sytuację, w której kierowca samochodu dostawczego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał wprost pod jadący tramwaj, w wyniku czego samochód dachował, a pierwszy z wagonów się wykoleił. Rannych miało być 20 osób, podróżujący samochodem uwięzieni w samochodzie, a motorniczy zakleszczony w kabinie.

Ostatecznie jednak okazało się, że jest także inny, bardzo istotny czynnik, który utrudniał zadanie służbom - scenariusz zakładał również, że tramwaj był uprowadzony, a po zderzeniu z samochodem, jeden z napastników uciekł, a drugi zabarykadował się w wagonie.

W pierwszej fazie akcji do działań wkroczyła specjalna jednostka policyjna, która zatrzymała i wyprowadziła z tramwaju napastnika. W dalszej kolejności strażacy wraz ze służbami MPK rozpoczęły ewakuację z wagonów osób poszkodowanych.

Lżej ranni zostali zaprowadzeni do specjalnie podstawionego autobusu. Po wyprowadzeniu ostatniej poszkodowanej osoby, do tramwaju weszli policyjni technicy, którzy zabezpieczyli dowody w sprawie.

W ostatniej fazie Zakładowa Służba Ratownicza MPK przy pomocy holownika ustawiła tramwaj z powrotem na tory, przewrócony samochód usunęła z torowiska i postawiła na lawetę, a następnie służba torowa sprawdziła stan torowiska, przywróciła napięcie w sieci trakcyjnej i odholowała wagon do zajezdni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA