Od początku roku poznańscy policjanci zatrzymali 400 praw jazdy za nadmierną prędkość

Autor: A. Karczewska fot. KMP Poznań
REKLAMA

W tym roku poznańscy policjanci zatrzymali już 400 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Tylko w poniedziałek, 17 czerwca, ujawniono ponad 50 takich przypadków. Policja apeluje o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Od początku roku funkcjonariusze poznańskiej drogówki zatrzymali na trzy miesiące 400 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 kmh w terenie zabudowanym. Jak informuje policja, oznacza to wzrost takich przypadków o 247 w stosunku do ubiegłego roku.

Tylko w poniedziałek, 17 czerwca, podczas działań prewencyjnych na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego funkcjonariusze ujawnili 54 przypadki przekroczenia prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Statystyki są zatem przerażające.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Jednocześnie, mundurowi apelują o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drogach.

W związku z rozpoczynającym się długim weekendem, policja zapowiada wzmożone działania i kontrole mające na celu ujawnianie nieodpowiedzialnych zachowań kierowców.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA