Rozpoczął się Enter Enea Festival 2019

Autor: A. Karczewska fot. Leszek Możdżer Oficjalny Profil FB
REKLAMA

W Poznaniu rozpoczął się Enter Enea Festival 2019. To już 9. edycja festiwalu nad jeziorem Strzeszyńskim. W tym roku poznańską publikę ze sceny rozgrzewać będą Leszek Możdżer, Dogadana, Teatr Pieśń Kozła, Chris Jarret, Susan Weinert i Nigel Kennedy.

Międzynarodowy festiwal muzyczny pod dyrekcją Leszka Możdżera rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do środy, 19 czerwca. Jak zwykle poznańska publiczność będzie mogła posłuchać muzyki w wykonaniu artystów, którzy połączą różne style i gatunki muzyczne.

To już 9. edycja wydarzenia, które odbywa się nad jeziorem Strzeszyńskim. Już od kilku lat jest to miejsce premier i prób Leszka Możdżera i nowych projektów muzycznych w wykonaniu artystów z różnych państw.

Festiwal rozpoczął się od występu Dogadanej wraz z gośćmi. Tuż po nich na scenie wykonano spektakl-koncert "Raport Kassandry" teatru Pieśni Kozła i Leszka Możdżera.

Dziś przed publicznością zaprezentuje się m.in. Taksim Trio, które wykonuje muzykę mocno zakorzenioną w melodiach etnicznych.

W  tym roku koncertem specjalnym będzie pierwsza muzyczna współpraca angielskiego skrzypka Nigela Kennedy i Leszka Możdżera. W programie znajdą się zarówno kompozycje obu muzyków, jak i interpretacje utworów cenionych przez nich artystów, w tym Krzysztofa Komedy.

Festiwalowi towarzyszą także inne wydarzenia, w tym m.in. wystawa oraz improwizacje muzyczne przy fortepianie, który pojawił się przy plaży, podczas których młodzi muzycy będą grali na nim jazzowe aranżacje znanych przebojów, o które poproszą poznaniacy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA