Prawie 12 tysięcy uczestników 12. Ethno Port Poznań

Autor: A. Karczewska fot. M. Kaczyński/materiały organizatorów
REKLAMA

Cztery dni, 120 artystów i prawie 12 tysięcy uczestników - tak w bardzo dużym skrócie można podsumować 12. edycję Ethno Port Poznań, która zakończyła się w niedzielę.

Festiwal to przede wszystkim muzyka etniczna i folk wywodząca się z różnych, często bardzo odległych dla Polaków regionów świata.

Główne wydarzenia dobywały się przed CK Zamek, gdzie parking zmienił się w trawiastą polanę. W tym celu rozwinięto aż 1900 rolek z trawą.

Podczas festiwalu, który trwał od czwartku do niedzieli (13-16 czerwca) przed publiką wystąpiło 120 artystów. W tym roku odbyło się 14 koncertów, podczas których zaprezentowano przede wszystkim world music, etno i folk.

Ethno Port Poznań to nie tylko muzyka. Przez cztery dni festiwalu odbyło się także 25 wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. pokazy filmowe, potańcówka, wystawy i warsztaty. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których po raz kolejny zorganizowano Małe Ethno, czyli część festiwalu poświęconą dzieciom. W jego programie zadbano m.in. o liczne warsztaty, spektakle czy opowiadanie baśni.

Przy organizacji pomagało 24 wolontariuszy. Według organizatorów, w tegorocznej edycji Ethno Port Poznań udział wzięło około 11 800 uczestników.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA