Festiwal Rzeźby Piaskowej w Poznaniu!

Autor: A. Karczewska fot. UMP vid. UMP
REKLAMA

Nad poznańską Maltą pojawiła się nietypowa rzeźba - wielki płaz z piasku zapowiada pierwszą edycję Festiwalu Rzeźby Piaskowej - Poznań Sand Festival. Wydarzenie rozpocznie się w połowie lipca. Podobnie jak w przypadku Festiwalu Rzeźb Lodowych, poznaniacy i turyści będą mogli oglądać na żywo postęp prac artystów.

Ci, którzy myśleli, że przepiękne i duże rzeźby z piasku mogą powstawać jedynie nad morzem, powinni zarezerwować w swoich kalendarzach czas między 15 a 23 lipca, ponieważ właśnie wtedy w Poznaniu odbywać się będzie pierwsza edycja Festiwalu Rzeźby Piaskowej w Poznaniu.

W wydarzeniu udział weźmie 10 artystek z całej Polski. Specjalnie na tę okazję przeznaczonych zostanie 500 ton piasku, z których powstanie 8 rzeźb o wysokości nawet do 3 metrów.

Motywem przewodnim festiwalu będzie ekologia. Rzeźbiarki skupią się na gatunkach zagrożonych wyginięciem. Prace przy rzeźbach rozpoczną się 15 lipca i potrwają do 23 lipca. Gotowe rzeźby będą jednak dostępne do końca sierpnia. Co ciekawe, wieczorami będą one specjalnie podświetlone.

Aby dzieła były stabilne, piasek musi zostać wcześniej odpowiednio zagęszczony - w Poznaniu w trosce o środowisko rzeźbiarki będą do tego używać wyłącznie wody.

Podobnie jak w przypadku Festiwalu Rzeźb Lodowych, poznaniacy i turyści będą mogli przyglądać się procesowi twórczemu dosłownie "patrząc artystkom na ręce".

"Widzimy, jak wielkim zainteresowaniem poznaniaków cieszy się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. To impreza, która każdej zimy przyciąga do nas najsłynniejszych artystów i tysiące turystów z całego świata. Dlatego w tym roku proponujemy poznaniakom podobne, tym razem letnie wydarzenie, które będzie co najmniej równie widowiskowe. Mam nadzieję, że Festiwal Rzeźby Piaskowej spotka się z równie dużym uznaniem mieszkańców miasta."
Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP

Już dziś można podziwiać zapowiedź festiwalu - nad poznańską maltą przy Termach Maltańskich powstała rzeźba. Dwie artystki, które nad nią pracowały przez trzy dni zużyły do tego ponad 40 ton piasku. Dzieło będzie dostępne przez najbliższe trzy tygodnie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA