Automobilklub Wielkopolski zaprasza na wyścigi motocyklowe

Autor: Redakcja serwisu codziennypoznan.pl
REKLAMA

Automobilklub Wielkopolski zaprasza w dniach 15-16 czerwca do kibicowania motocyklistom ścigającym się na Torze Poznań w ramach 2. rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Po udanej inauguracji w maju, w której wystartowało ponad 120 motocyklistów, czas na kolejne zawody popularnych "ścigaczy", ale nie tylko. Tym razem na starcie organizatorzy spodziewają się jeszcze większej frekwencji! Dodatkowych emocji dostarczy zapewne fakt, że na Torze Poznań zobaczymy również motocyklistów z Wójcik Racing Team, którzy zespołowo w miniony weekend po raz pierwszy w historii Polski stanęli na podium Mistrzostw Świata FIM Endurance World Championship.

Do walki ponownie staną najbardziej doświadczeni zawodnicy Mistrzostw Polski - weterani w postaci braci Szkopków, czy Irka Sikory ale i młodzi gniewni tacy jak Patryk Kosiniak powracający na tor po ciężkiej kontuzji ze specjalnie przygotowanym motocyklem. Patryk będzie zmieniał biegi prawą nogą! W klasie Superstock 1000 zobaczymy pochodzącego z Czech Michala Fille, który w motocyklowych Mistrzostwach Polski karty w barwach BMW Sikora Motorsport rozdaje już od 2012 roku, kiedy to wywalczył pierwszy z czterech zdobytych z rzędu tytułów mistrza klasy Superstock 1000. W sezonie 2018 37-latek w imponującym stylu sięgnął po piąty.

Kibiców na pewno zmartwi informacja, że w Poznaniu nie zobaczymy niestety popularnego "Buły", który wraz z zespołem Ducati podjął decyzję o skoncentrowaniu się na serii Alpe Adria, ale niewykluczone, że Daniel Bukowski pojawi się chociaż w paddocku by kibicować kolegom.

Wielkie emocje choć mniejsze pojemności w klasie mistrzowskiej Supersport300 zapewnią pojedynki: Krzysztofa Borysa, Filipa Kurka, Pawła Sobczyka i Mateusza Hulewicza. W pucharze Sport300 faworytem będzie Wiktor Ostrowski, ale szyki będą chcieli mu pokrzyżować Wojciech Klos, Maciej Skoczylas czy Maciej Cieślak.

W pucharze Sport 250 faworytem jest doświadczony Łukasz Wieczorek, jeśli sprzęt nie odmówi posłuszeństwa Łukasz nie będzie miał sobie równych. Z jego pecha korzystali ostatnio Krzysztof Dzikowski, Tomasz Nosal i Mateusz Molik.

Obok pucharowych zmagań motocykli małych pojemności zobaczymy też walkę popularnych Pucharów Federacji i Polski w klasach 600 i 1000 i tradycyjny już powiew nostalgii - Classiców, Youngtimerów i Pucharu Markowego Honda CB 250.

Pierwsze wyścigi zaplanowano już w sobotę od godz. 13.15, a w niedzielę od 12.20. Szczegółowe regulaminy i harmonogramy czasowe są dostępne na nowej stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków wyścigów motocyklowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA