Wybuch gazu w Zagórowie. Wyjście z domu zablokowała mieszkańcom rura

Autor: Codzienny Poznań AK vid. x-news
REKLAMA

W czwartek wieczorem w budynku wielorodzinnym w miejscowości Zagórów w Wielkopolsce doszło do wybuchu butli z gazem. Ranne zostały 4 osoby, w tym dziecko. W akcji brało udział 16 zastępów straży pożarnej. Jak orzekł nadzór budowlany, budynek, w którym nastąpił wybuch, grozi zawaleniem i nie nadaje się do użytku.

O sprawie pisaliśmy wczoraj. Jak relacjonują świadkowie, początkowo mieszkańcy budynku nie mogli go opuścić, ponieważ wyjście zablokowała rura. Z pomocą strażaka-ochotnika, udało się jednak otworzyć drzwi.

"Zobaczyłem na ulicy stojących ludzi, którzy krzyczeli, że w mieszkaniu był wybuch gazu. Podbiegłem do drzwi, zacząłem krzyczeć, żeby otworzyli, to usłyszałem, że nie można, bo rura blokuje, to użyłem siły rozpychając tę rurę. Kazałem ludziom wejść, którzy byli w środku. O własnych siłach opuścili mieszkanie. Ja tylko podtrzymywałem drzwi, żeby mogli po prostu wyjść"
Tomasz Pruszyński z OSP w Zagórowie

W akcji udział brali również strażacy z Poznania.

"Doszło do wybuchu prawdopodobnie butli z gazem w budynku wielorodzinnym, gdzie zamieszkiwały 4 rodziny. W działaniach udział brała specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Poznania"
st. kpt. Sławomir Gołębiak, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Słupcy

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA