Kulturalny Stary Rynek po raz 5! Co przygotowano w tym roku?

Autor: A. Karczewska fot. Mikołaj Rój
REKLAMA

W ostatni weekend czerwca rozpocznie się piąta edycja projektu Kulturalny Stary Rynek, czyli cyklu kulturalnych wydarzeń weekendowych na Starym Mieście. W tym roku przygotowano prawie 80 inicjatyw, w których będzie można wziąć udział aż do 15 września. Poza dobrze znanymi z poprzednich edycji artystów pojawią się także nowe atrakcje dla poznaniaków i turystów.

Akcja Kulturalny Stary Rynek odbywać się będzie już po raz piąty i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowniem nie tylko wśród odbiorców, ale także chętnych do zaprezentowania się przed publicznością.

W ramach poprzednich czterech edycji zorganizowano łącznie prawie 270 wydarzeń plenerowych, w tym m.in. koncertów, warsztatów, spektakli czy spacerów tematycznych. Tylko w ubiegłym roku z przygotowanych 70 wydarzeń skorzystało ponad 10 tysięcy osób.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 29 czerwca i potrwa do 15 września. Przygotowano blisko 80 wydarzeń skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. W programie znalazły się inicjatywy znane poznaniakom i turystom z poprzednich edycji, ale nie zabraknie także nowości.

Już po raz kolejny do akcji wkroczy "Swingująca Starówka", czyli cykl niedzielnych koncertów i warsztatów dla dzieci i młodzieży, które odbywają się pod Odwachem. Zaplanowano również "Spotkania na Gołębiej", czyli wydarzenia na dziedzińcu Szkoły Baletowej oraz przechadzki z przewodnikiem.

Spacerów nie zabraknie również w ramach "Fotospacerów staromiejskich", które skierowane są przede wszystkim do miłośników fotografii. To cykl czterech tematycznych spacerów gotograficznych, które pozwalają na fotograficzną rejestrację rytmu miasta.

Po raz drugi odbywać się będzie także "Salon Sąsiedzki", czyli strefa wypoczynku i dialogu w centrum miasta. W soboty i niedzielę, poza relaksem i rozmową będzie można skorzystać również m.in. z darmowych śniadań oraz słodkich przekąsek.

Na "Spektakle familijne" zaprasza Teatr Fuzja. Tak jak w latach ubiegłych, przedstawienia będą odbywać się na Scenie na Quadro.

Ciekawie zapowiada się również "Stary Rynek - Nowy Cyrk", czyli projekt, który w swoim programie zawiera występy buskerów – artystów ulicznych oraz animacje i warsztaty cyrkowe. Widowiska będą miały otwartą, interaktywną formę. Skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Pokazy żonglerskie, akrobatyczne czy iluzjonistyczne przyjmują stand’upową formę przeplatając popisy zręczności z gagami i budowaniem dialogu z publicznością.

W programie znalazł się również "Kameralny Poznań III", czyli Projekt artystyczny, w którym priorytetem jest promocja ambitnej muzyki kameralnej różnych epok w najlepszych wykonaniach.

Z kolei Fundacja Nordoff Robbins Polska zaprasza na "Siły specjalne - interaktywne koncerty z udziałem publiczności”. Siły specjalne to zespół składający się z zawodowych muzyków oraz muzyków-wolontariuszy, w tym osób bezdomnych poszukujących aktywnych form integracji społecznej.

To jednak nie koniec. Ofertę Kulturalnego Starego Rynku uzupełnią koncerty na Quadro. W tym roku na scenie zaprezentują się m.in. młodzi muzycy z całej Europy.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Kulturalnego Starego Rynku jest bezłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA