Prawie 30 placówek oświatowych w Poznaniu skróciło lekcje z powodu upału

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W prawie 30 poznańskich placówkach oświatowych skrócono dziś lekcje z 45 do 30 minut. Dyrektorzy otrzymali zgodę na takie działanie od Wydziału Oświaty UMP.

Skrócenie czasu trwania zajęć lekcyjnych możliwe jest na podstawie przepisów prawa oświatowego. W rozporządzeniu nie wskazano górnej granicy temperatury, jaka powinna panować w czasie prowadzenia lekcji, ale dyrektor ma prawo wystąpić z wnioskiem o skrócenie lub zawieszenie zajęć jeśli istnieje szansa na pojawienie się zagrożenia dla uczniów.

Wniosek można złożyć dopiero wówczas, gdy wykorzystano już inne środki zaradcze, które mogłyby zniwelować negatywne skutki wysokich temperatur.

W poniedziałek z odpowiednim wnioskiem wystąpili dyrektorzy trzech poznańskich placówek. We wtorek do tego grona dołączyła kolejna. Dziś Urząd Miasta Poznania poinformował, że do Wydziału Oświaty wpłynęło łącznie 29 wniosków. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie, ale zgoda wydana jest tylko do dzisiaj.

Szkoły, w których lekcje trwają 30 zamiast 45 minut: Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 6, Branżowa Szkoła nr 42, Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1, Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 2, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza, kilka szkół ponadgimnazjalnych - Licea Ogólnokształcące nr 5, 6, 8 i Mistrzostwa Sportowego oraz Zespół Szkół Mechanicznych, a także Szkoły Podstawowe - nr 85, 9, 18, 63, 55, 89, 4, 28, 2, 7, 71, 70, 15, 46, 27, 10, 54, 57 i 74.

Co ważne, przerwy między zajęciami są utrzymane, łącznie z 15-minutową przerwą obiadową. Czynna jest także świetlica.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA