Pierwsze transatlantyckie webinarium chirurgiczne w historii transmitowane z Poznania

Autor: AW/Urząd Miasta Poznania
REKLAMA

Pierwsze transatlantyckie webinarium chirurgiczne w historii będzie transmitowane m.in. z Poznania. Jest częścią trzydniowego wydarzenia zorganizowanego dla lekarzy z całego świata. Transmisję online finansuje Miasto Poznań, a partnerem za nią odpowiedzialnym jest PCSS.

"Orthopaedic Live Surgery Broadcast 2019" to pierwsze webinarium chirurgiczne w historii European Paediatric Orthopaedic Society oraz Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, podczas którego łączą się specjaliści po obu stronach Atlantyku. 12 czerwca, w środę, lekarze na całym świecie będą mogli na żywo oglądać operacje z trzech miejsc na świecie: z Poznania (start o 14.30), z Grodna (godz. 15.15) i z Wilmington w USA (godz. 16). W kazdym z tych miejsc lekarze będą przeprowadzać osteotomię miednicy - ale innymi metodami. W Poznaniu specjaliści będą korzystać z metody im. Degi.

W wydarzeniu udział wezmą dr med. Michael Wade Shrader z Wilmington, Leo Syczewski z Grodna  oraz dr med. Marek Jóźwiak z Poznania. Na żywo ze studia PlatonTV w siedzibie PCSS operacje komentować będą dr Terje Terjesen, dr Marek Napiontek oraz dr Marek Synder.

Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tysięcy widzów. Transmisja nie kończy jednak wydarzenia: w czwartek, 13 czerwca, w szpitalu im. W. Degi odbędą się warsztaty dla lekarzy. Poprowadzą je: prof. Marek Jóźwiak, dr Paweł Koczewski, dr Michał Walczak, dr Bartosz Musielak i dr Milud Shadi (początek o godz. 10) oraz dr Maciej Idzior i Joanna Kraśny. Podczas warsztatów będzie można wziąć udział w seminariach i obejrzeć operację na żywo. Każdy uczestnik warsztatów wykona też dwie osteotomie na sztucznych modelach miednicy metodą im. Degi.

Piątek to dzień konferencji naukowej. Wykłady będą koncentrować się na rozwoju osteotomii miednicy - metody operacyjnej profesora Degi oraz towarzyszącymi jej wskazaniami klinicznymi, uwarunkowaniami technicznymi i wynikami leczenia.

Transmisja dostępna będzie online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA