Letnie remonty na torowiskach. Zmiany od przyszłego tygodnia

Autor: ZTM Poznań fot. UMP
REKLAMA

Zgodnie z harmonogramem, 19 czerwca br. zakończą się prace związane z wymianą sieci trakcyjnej na ul. Warszawskiej, a następnego dnia na tę trasę powrócą tramwaje. 20 czerwca br. prace rozpoczną się na ul. Jana Pawła II oraz Głogowskiej. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji transportu publicznego.

Obecnie kończą się prace związane z wymianą sieci trakcyjnej przy ul. Warszawskiej (od Mogileńskiej do pętli Miłostowo). Wymieniono również węzeł rozjazdowy Śródka - od strony Miłostowa oraz naprawiono nawierzchnię drogową na przejeździe św. Michała-Warszawska.

20 czerwca br. na trasę na ul. Warszawskiej wrócą tramwaje. Tego samego dnia rozpoczną się prace po południowej stronie ronda Śródka.

"Na odcinku od ronda Śródka do Kórnickiej prowadzone będą prace utrzymaniowe: punktowa wymiana tłucznia, nasunięcie i podbicie toru. Z początkiem lipca robotnicy rozpoczną wymianę części węzła rozjazdowego Śródka, od strony ul. Jana Pawła II. Dodatkowo, w dniach od 20 do 30 czerwca br. prowadzona będzie wymiana nawierzchni drogowej i szynowej na skrzyżowaniu ulic Abpa. A. Baraniaka i Jana Pawła II. Prace są konieczne, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżowania"
Adam Majchrzycki, dyrektor ds. infrastruktury MPK Poznań

Od 20 czerwca br. tramwaje nie będą kursowały również fragmentem ul. Głogowskiej, gdzie spółka Aquanet przeprowadzać będzie remont sieci wodociągowej. Jak już informowaliśmy, zamknięcie trasy zostanie wykorzystane do przeprowadzenia punktowych napraw torowiska na odcinku od węzła Most Dworcowy do węzła Głogowska-Hetmańska.

W związku z brakiem możliwości przejazdu na odcinkach torowisk na ulicy Jana Pawła II (od ronda Środka do Kórnickiej) oraz na Głogowskiej (od Mostu Dworcowego do węzła Głogowska-Hetmańska, z wyjazdem z tzw. dolnej trasy PST włącznie) od 20 czerwca br.  zmienionymi trasami będą kursowały tramwaje linii nr 6, 7, 8, 11, 12, 14 i 17 oraz autobusy linii nr 149, 175 i 180 (w dniach 20-30 czerwca br., ze względu na naprawę nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i abpa A. Baraniaka - także linii nr 157 i 184). Zawieszone zostanie kursowanie linii nr 4 i 5 (ze względu na wprowadzenie letniego rozkładu jazdy nie będzie kursować linia nr 3).

Aby ułatwić pasażerom przemieszczanie się, uruchomiona zostanie linia autobusowa za tramwaj T4, która będzie kursować na trasie rondo Środka-rondo Rataje (w godzinach szczytu komunikacyjnego co 6 minut).

W związku z brakiem możliwości wyjazdu z dolnej trasy PST, linie nr 12 i 14 poprowadzone zostaną ul. Roosevelta, jednak - w celu ułatwienia podróżowania między Piątkowem i Winogradami a centrum miasta - w dni robocze uruchamiana będzie linia tramwajowa nr 19. „Dziewiętnastka” będzie kursować w godzinach szczytu komunikacyjnego (ok. 6.30-9.00 i 14.00-18.30), stanowiąc istotne wzmocnienie komunikacji zbiorowej podczas remontów.

Do przystanku Poznań Główny wydłużone zostaną trasy linii autobusowych nr 149, 175 oraz 180. To właśnie tymi liniami będą mogli podróżować pasażerowie na odcinku Głogowskiej, na którym wyłączony zostanie ruch tramwajowy.

"Lato w mieście to tradycyjnie już okres, kiedy z uwagi na remonty, ale również organizowane imprezy wprowadzanych jest sporo czasowych zmian w organizacji ruchu. Każdorazowo dbamy o to, aby ograniczenia były jak najmniej dokuczliwe dla użytkowników dróg. Podobnie będzie w najbliższym czasie – w czasie prac w rejonie Śródki i Głogowskiej."
Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu

Powyższe zmiany w transporcie publicznym - poza tymi dotyczącymi linii nr 157 i 184 – obowiązywać będą od 20 czerwca do końca lipca br. W sierpniu kontynuowane będą prace na ul. Głogowskiej, natomiast ekipy MPK Poznań rozpoczną prace na rondzie Śródka od strony ul. Wyszyńskiego (prowadzone będą również prace na Górczynie).

Natomiast jeszcze w czerwcu Zarząd Dróg Miejskich będzie kończył rozpoczęte prace przy remoncie nawierzchni na ul. Cmentarnej i ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż ulic Szeligowskiego, Niestachowskiej, Witosa. Wyremontowane będą także dylatacje na wiadukcie Lechicka (nad trasą PST).

W związku z brakiem przejazdu na przez torowisko na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Baraniaka i ul. Berdychowo, wykonane zostaną przewiązki przez torowisko w ciągu ul. Jana Pawła II po obu stronach skrzyżowania. Wprowadzane będą też zawężenia odcinków wewnętrznego pasa ul. Jana Pawła II między rondem Śródka i ul. Baraniaka oraz ograniczenia prędkości do 40 km/godz.

Podczas prac torowych utrudniających przejazd przez rondo Śródka (w relacjach ul. Wyszyńskiego-Warszawska i ul. Hlonda-Jana Pawła II) udostępniane będą przewiązki za przystankami na ul. Wyszyńskiego i ul. Jana Pawła II.

W czasie remontu torowiska na początkowym odcinku ul. Głogowskiej zamknięty będzie wewnętrzny pas ruchu od mostu Dworcowego do ul. Hetmańskiej, a ruch odbywać się będzie jednym pasem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA