IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach w Wielkopolsce. Silny wiatr, deszcz i grad

Autor: Codzienny Poznań AK IMGW fot. pixabay
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega już nie tylko przed upałami, ale także przed możliwością wystąpienia silnych burz z opadami deszczu i silnymi porywami wiatru. Lokalnie może pojawić się także grad.

Towarzyszące Wielkopolanom w ostatnich dniach upały to nie jedyne zjawisko meteorologiczne spodziewane w najbliższych godzinach. IMGW wydało ostrzeżenie o burzach, jakie mogą pojawić się w regionie.

W ostatnich dniach gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu, gradu i silnymi porywami wiatru pojawiały się w różnych rejonach Europy, m.in. w Niemczech. Dotarły także m.in. do województwa lubuskiego, w tym do Gorzowa Wielkopolskiego, a także częściowo do Wielkopolski, m.in. do Wolsztyna i jego okolic.

Dziś IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące gwałtownych burz.

Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 20 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz maksymalnymi porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad, lokalnie duży powyżej 5 cm. Istnieje ryzyko 30% wystąpienia opadów deszczu do 90 mm.

Ostrzeżenie obowiązuje od dzisiaj, od godziny 17:00 do jutra, 13 czerwca, do godziny 6:00 na zdecydowanej części Wielkopolski, w tym na terenie powiatu poznańskiego i w Poznaniu. Nie obejmuje jedynie południowo-wschodnich powiatów w regionie.

Przypominamy, że burze są zjawiskiem lokalnym, które może występować na małej przestrzeni, co oznacza, że w tej samej miejscowości może w jednej części być burza, a w drugiej nie. Ostrzeżenie dotyczy ogólnego obszaru, na którym spodziewane jest zjawisko.

Warto zabrać z ogrodów, balkonów i tarasów lekkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez silny wiatr.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA