"Żądamy Chleba!" - zbiórka na posiłki dla potrzebujących w ramach rocznicy Poznańskiego Czerwca

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

„Żądamy Chleba!” - pod tym znanym z historii hasłem kryje się zbiórka pieniędzy na posiłki dla potrzebujących. Organizatorzy chcą uzbierać 10 tysięcy złotych do 28 czerwca, czyli do dnia kolejnej rocznicy Poznańskiego Czerwca. Jak podkreślają, właśnie to oznacza dla nich lokalny patriotyzm.

Akcja odbywa się na poznańskich Jeżycach w około 40 lokalach gastronomicznych, sklepach i punktach usługowych. Celem jest uzbieranie do 28 czerwca 10 tysięcy złotych.

Organizatorami zbiórki są osoby prowadzące akcję „Zupa na Głównym”, podczas której na przystanku PST „Dworzec Zachodni” regularnie rozdawane są posiłki dla potrzebujących.

Posiłki przygotowywane i rozdawane są przez wolontariuszy, którzy opierają się na datkach, jakie uda im się uzyskać. Posiłek zawiera zupę, kanapki, ciasto, kawę lub herbatę. Jak zauważają, często zdarza im się słyszeć od bezdomnych, że jest to ich pierwszy posiłek w tym dniu. Co ważne, słyszą to nawet, gdy akcja odbywa się około godziny 18:00.

„Żądamy Chleba!” to akcja, która ma nawiązywać do zbliżającej się 63. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Hasło nawiązuje do tego, które towarzyszyło uczestnikom robotniczego zrywu. Jak wyjaśniają organizatorzy, pomoc innym oznacza dla nich lokalny patriotyzm.

Zbiórka prowadzona jest na kilka sposobów. Datki można wrzucać do specjalnych puszek znajdujących się w miejscach, lokalach i sklepach, które biorą udział w akcji. Ich mapa znajduje się tutaj. Można tam również zakupić kartkę-cegiełkę lub plakat-cegiełkę.

Zbiórka dostępna jest także online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA