Wybuch gazu w kamienicy w Ostrowie Wielkopolskim: mężczyzna poważnie poparzony, niemowlę w szpitalu

Autor: A. Karczewska, vid. x-news
REKLAMA

Jedna osoba, 67-letni mężczyzna, został poważnie poparzony w wyniku wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Wstępne ustalenia wykazały, że przyczyną wybuchu była rozszczelniona instalacja od kuchenki gazowej. Do szpitala trafiło także 4-miesięczne niemowlę.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, około godziny 1:30. Leżącego w mieszkaniu mężczyznę jako pierwsi zauważyli policjanci, którzy następnie wspólnie ze strażakami ewakuowali go z budynku.

Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala w Poznaniu. Jego stan jest bardzo poważny, a poparzenia rozległe.

Do szpitala zabrano również 4-miesięczne niemowlę, z uwagi na podejrzenie możliwości podtrucia dymem. Dziecko jest w stanie dobrym, ale pozostało w szpitalu na profilaktycznej obserwacji.

"Najprawdopodobniej przyczyną wybuchu było rozszczelnienie butli z propan-butanem zasilającym kuchenkę. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala. Nie było jakiegoś dużego pożaru. Pozostałe osoby opuściły budynek przed przybyciem straży"
Łukasz Frątczak, straż pożarna w Ostrowie Wielkopolskim

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA