Nielegalne spalanie śmieci doprowadziło do pożaru przy ul. Magazynowej

Autor: AK fot. straż miejska
REKLAMA

Szybka interwencja i spostrzegawczość strażników miejskich zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia, który ogarnął rejon ul. Magazynowej. Nielegalnie wypalane tam śmieci doprowadziły do pożaru okolicznych krzewów i zarośli.

Strażnicy miejscy z Wildy czując zapach dymu w rejonie ul. Magazynowej podejrzewali, że to kolejny przypadek wypalania otulin kabli elektrycznych przez miejscowych „złomiarzy”. Gdy dotarli na miejsce okazało się jednak, że tym razem ktoś postanowił w nielegalny sposób spalić śmieci i to w trzech miejscach.

Ze względu na bardzo suche podłoże i wysokie temperatury sprawiły, że ogień szybko zaczął zajmować okoliczne zarośla, pnie drzew i krzewy rozprzestrzeniając się na okolicę. Strażnicy natychmiast wezwali na miejsce straż pożarną.

Do ugaszenia pożaru strażacy zużyli 2,5t wody. Jeszcze w trakcie dogaszania przeszukiwano teren, ponieważ jest to okolica, w której często przebywają osoby bezdomne.

Strażnicy miejscy przyznają, że jest to okolica, w której często dochodzi do przypadków wypalania tam otulin kabli lub spalania odpadów. Funkcjonariusze często kontrolują te tereny i wystawiają mandaty osobom, które dopuszczają się takich praktyk.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA