"Ciśnienie tak niskie, że trudno wziąć prysznic". Podpoznańska gmina apeluje o ograniczenie zużycia wody

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Panujące w ostatnich dniach wysokie temperatury powietrza sprawiły, że zużycie wody mocno wzrosło. Wczoraj w Skierniewicach doszło do sytuacji, gdy w kranach zabrakło wody. Coraz więcej gmin apeluje do mieszkańców o „rozsądne gospodarowanie” tym cennym zasobem. Podobny apel wystosowała jedna z podpoznańskich gmin, ale mieszkańcy także innych miejscowości pod Poznaniem skarżą się na problemy z wodą w ostatnich dniach.

Gmina Dopiewo pod Poznaniem zaapelowała, by maksymalnie ograniczyć podlewanie. Mieszkańcy już teraz skarżą się na bardzo niskie ciśnienie wody. Jak mówią, czasem trudno jest nawet wziąć prysznic, nawet gdy nikt w okolicy nie podlewa.

Problemy z ciśnieniem wody występują również m.in. w gminie Kórnik, choć jak zauważają mieszkańcy Kamionek i Borówca „to norma” w okresie wiosenno-letnim. Dziwią się jednak, że ciśnienie bywa niskie przez cały dzień, ponieważ zwykle spadało wieczorami, gdy ludzie zaczynali podlewać ogrody.

Upały w Wielkopolsce potrwają jeszcze co najmniej kilka dni i choć wodę powinno się oszczędzać zawsze, to warto w najbliższym czasie „rozsądnie nią gospodarować”. Na razie nie ma obaw co do zapewnienia bieżących dostaw wody na terenie Poznania.

Przypominamy jednocześnie, że podlewanie w pełnym słońcu lub przy bardzo wysokiej temperaturze może przynieść odwrotny efekt - spalenie trawy (żółte plamy na trawniku) czy liści niektórych gatunków roślin.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA