Upały w Wielkopolsce - część szkół skraca zajęcia lekcyjne

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W niektórych szkołach w województwie wielkopolskim z powodu upałów lekcje zostaną skrócone z 45 do 30 minut. W najbliższych dniach temperatura w Wielkopolsce ma utrzymywać się na poziomie około 30ºC. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach.

Możliwe jest skrócenie zajęć lekcyjnych z 45 na 30 minut m.in. w Wągrowcu, Koninie i Trzciance. Tam lokalne władze poinformowały o zgodzie na wydanie przez dyrektorów zarządzeń w sprawie. Część już się zdecydowała na ten krok.

Co ważne, nawet w przypadku skrócenia lekcji, czynna będzie świetlica, gdzie dzieci będą mogły skorzystać z opieki.

Jeszcze pod koniec tygodnia poznański Urząd Miasta informował, że żadna z placówek na terenie miasta nie zgłosiła chęci skrócenia zajęć lekcyjnych.

Część szkół w województwie podjęła również decyzję o rezygnacji z przeprowadzania zajęć WF-u na dworze.

Ostrzeżenie drugie stopnia wydane przez IMGW obowiązuje do środy, 12 czerwca. W najbliższych dniach temperatura w dzień może sięgać nawet 33 stopni Celsjusza. W nocy temperatura minimalna utrzymywać się będzie na poziomie od 17 do 20ºC.

W czasie upałów zaleca się stosowanie ochrony przed promieniami słonecznymi na skórę i głowę, ograniczenie przebywania na słońcu oraz bieżące uzupełnianie płynów. Rodzice powinni pamiętać o tym, by przypominać o piciu dzieciom.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA