Straż miejska sprawdza, czy tereny nadwarciańskie są sprzątane na bieżąco

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Letnia aura i temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie wszyscy jednak pamiętają o podstawowych zasadach życia w społeczeństwie i dbania o przyrodę i pozostawiają po sobie bałagan. Straż miejska na bieżąco kontroluje tereny, by sprawdzić, jak ze sprzątaniem m.in. obszar nadwarciański radzą sobie firmy do tego wyznaczone. Ubiegły tydzień oznaczał dla strażników także wiele interwencji związanych z ignorowaniem przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Problem pozostawianych śmieci przez osoby przebywające na terenach nadwarciańskich powraca niemal co roku. Zdarzało się, że firma sprzątająca nie nadążała z uprzątnięciem obszaru na czas. To jeden z powodów, dla których poznańska straż miejska regularnie kontroluje ten obszar.

Jak zauważają strażnicy, od momentu wprowadzenia specjalnych stref, w których można spożywać alkohol i tych, w których jest to zabronione, sytuacja się poprawia.

Po weekendzie, dzisiaj, około godziny 5:30 tereny nadwarciańskie od strony Starego Miasta były już niemal całkowicie posprzątane, a godzinę później, wszystkie pozbierane odpady trafiły do śmieciarki.

Podobna sytuacja pojawiła się na drugiej stronie Warty - po stronie Nowego Miasta. Od wczesnych godzin porannych sprzątano również tereny rekreacyjne w rejonie jezior Rusałka, Kierskiego i Strzeszyńskiego.

Strażnicy z referatu Północ interweniowali także u ZDM o przycięcie gałęzi przy drodze wzdłuż Wartostrady na Szelągu. Stwarzały one bowiem zagrożenie dla rowerzystów.

Jak podsumowuje straż miejska, w ubiegłym tygodniu przeprowadzono kilkanaście interwencji wobec osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych, a także wobec kierowców, którzy parkowali m.in. na trawnikach.

W całym mieście do służby dyżurnej zgłoszono 1763 interwencje, spośród których większość dotyczyła zagrożeń w ruchu drogowym. Wystawiono również 170 mandatów za zakłócanie porządku publicznego. Interweniowano również 141 razy w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego - najczęściej osób nietrzeźwych.

Eko Patrol 136 razy wyjeżdżał, by pomóc zwierzętom, natomiast w 103 przypadkach reagował na zgłoszenia dotyczące ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA