Poznańskie szkoły także skracają lekcje ze względu na upał

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Niektóre z poznańskich szkół dołączyło do tych wielkopolskich placówek, które ze względu na panujący upał skróciły czas trwania zajęć lekcyjnych z 45 do 30 minut.

Jeszcze rano, gdy pisaliśmy o skracaniu lekcji w szkołach na terenie Wielkopolski, nie było informacji o tym, by którakolwiek z poznańskich placówek chciała skorzystać z takiej możliwości.

Kilka godzin później do Wydziału Oświaty UMP z prośbą o zgodę na skrócenie zajęć wystąpiły jednak cztery placówki: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, Szkoła Podstawowa nr 85, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Szkoła Podstawowa nr 18. 

Lekcje zostaną skrócone z 45 do 30 minut. Co ważne, czynna będzie świetlica, więc wcześniejsze zakończenie zajęć nie oznacza braku opieki do czasu powrotu rodzica z pracy.

Skrócenie lub zawieszenie lekcji z powodu upałów umożliwiają przepisy oświatowe, jednak nie precyzują one górnej granicy temperatury, w jakiej można przeprowadzać zajęcia. Dyrektor występuje z odpowiednim wnioskiem dopiero wówczas, gdy wykorzystano już inne środki zaradcze, które mogłyby zniwelować negatywne skutki wysokich temperatur i gdy zdrowie uczniów jest zagrożone.

W najbliższych dniach temperatura powietrza może wynieść nawet 33ºC.

Wydział Oświaty UMP w Poznaniu wydał zgodę na skrócenie zajęć do środy, 12 czerwca, czyli do czasu obowiązywania ostrzeżenia drugiego stopnia o upałach wydanego przez IMGW.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA