Lato #NaWolnym powraca. Przez zmiany w prawie trzeba będzie zapłacić za bilety

Autor: A. Karczewska fot. Mikołaj Rój grafika: materiały organizatorów
REKLAMA

Spektakle, koncerty i kino powracają na dziedziniec Urzędu Miasta Poznania w ramach tegorocznej edycji akcji Lata #NaWolnym. W połowie lipca rozpocznie się cykl letnich atrakcji, jakie Miasto przygotowało dla mieszkańców. W tym roku, z uwagi na wprowadzone przez rząd zmiany w rozliczaniu podatku VAT, wprowadzono jednak symboliczne, płatne bilety wstępu.

Lato #NaWolnym powstało cztery lata temu, ale już na stałe wpisało się w kalendarz letnich atrakcji w mieście. Jak podkreślają urzędnicy oraz przedstawiciele kultury, to ważne, by wydarzenia kulturalne były dostępne dla mieszkańców w różnych miejscach Poznania, także w centrum miasta. Ma ona „wychodzić do ludzi”.

W tym roku na poznaniaków po raz kolejny czekają spektakle dla dzieci i dorosłych, kino plenerowe oraz koncerty. Na scenie pojawią się m.in. Krystyna Janda, Jan Peszek, Mikromusic, Wczasy, Glasspop, Clock Machine oraz Andrzej Seweryn.

Do tej pory wszystkie wydarzenia były bezpłatne. W tym roku Miasto musiało jednak wprowadzić opłaty. Wszystko przez uchwalone przez Parlament zmiany w rozliczaniu podatku VAT, na podstawie których instytucje kultury traktowane są jak przedsiębiorcy, co oznacza, że nawet przy organizacji bezpłatnych wydarzeń, muszą odprowadzić 23% podatku.

Bilety będą sprzedawane w symbolicznych cenach. W lipcu za bilet na kino plenerowe poznaniacy zapłacą złotówkę, a za spektakle dla dzieci - 2 zł. Udział w koncercie zespołów Mikromusic oraz Clock Machine będzie kosztować 5 zł, a zespołów Glasspop oraz Wczasy - 2 zł. Bilety na lipcowe wydarzenia są dostępne w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza. Będzie można je zdobyć również bezpośrednio przed wydarzeniem na dziedzińcu. Jeżeli chodzi o sierpień, bilety na spektakle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będą kosztować 5 zł.

Tegoroczna edycja Lata #NaWolnym rozpocznie się w niedzielę, 14 lipca, kiedy to atrakcje skierowane będą przede wszystkim dla dzieci. Dla tych starszych inauguracja sezonu nastąpi dzień później, 15 lipca.

Program wydarzeń dostępny jest na plakatach oraz online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA