Od poniedziałku fala Afrykańskich upałów. Jak je przetrwać?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

IMGW wydało dla województwa wielkopolskiego i 32 powiatów ostrzeżenie przed falą upałów jak ma nas nawiedzić w przyszłym tygodniu. Już w poniedziałek temperatura maksymalna sięgnie od 29°C do 31°C, w późniejszych dniach nawet do 33°C.

W niedzielę w całym kraju będzie słonecznie, a termometry pokażą od 24 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, ze wschodu i południowego wschodu.

W poniedziałek na zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie może spaść grad. Na pozostałym obszarze będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 31 st. C na południu Polski.

Dr Joanna Remiszewska-Michalak opowiedziała, skąd tak duże upały w Polsce. - Fale suszy, fale upałów, jeśli już pada to intensywnie – zaznaczyła fizyk atmosfery. – To jedynie zapowiedź tego, co może się zadziać w większej skali w przyszłości – dodała.

Jak można zatrzymać zmiany klimatu?

Jakie zagrożenia niosą ze sobą upały przekraczające 30 stopni Celsjusza?

Jak przetrwać upał? To pytanie może nurtować od kiedy z nieba leje się żar. Sprawdź, co robić, by dogodzić sobie w gorące dni. O czym należy pamiętać?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA