Co z pieniędzmi, które były przeznaczone na wypłaty dla nauczycieli?

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Wydział Oświaty podjął decyzję co do tego, w jaki sposób zostaną zagospodarowane pieniądze, jakie przeznaczone były na pensje nauczycieli w czasie strajku.

Nauczyciele nie otrzymali pensji za okres strajku, w którym nie wykonywali powierzonej im pracy. Pieniądze były zabezpieczone w budżecie miasta, dlatego radni musieli podjąć decyzję o ich przyszłości.

Po konsultacjach prawniczych, Wydział Oświaty zdecydował, że pieniądze zostaną podzielone na trzy sektory i tą drogą trafią do pedagogów. Część przeznaczona zostanie na pensje dla nauczycieli, którzy będą pracować w czasie półkolonii letnich w Poznaniu. Drugą pulę będą stanowić środki na nagrody, które dyrektorzy przyznają nauczycielom. Ostatni sektor stanowić będą wynagrodzenia za prowadzenie zajęć dodatkowych we wszystkich poznańskich szkołach.

Podczas ostatniego posiedzenia komisji oświaty, do Urzędu Miasta przyszli przedstawiciele nauczycieli, którzy nie zgadzają się na odebranie im dodatku za wychowawstwo, motywacyjnego oraz za wysługę lat. Jak zauważają, nie domagają się pensji za czas strajku, natomiast odebranie dodatków było ich zdaniem bezpodstawne. Powołują się przy tym na opinie prawne i interpretacje prawa.

Z tym jednak nie zgadza się Wydział Oświaty, który uważa, że dodatki to składnik wynagrodzenia, dlatego podobnie jak pensja, nie mogą zostać wypłacone.

Sprawa będzie jeszcze przedmiotem rozmów nauczycieli z Miastem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA