Wybrano wykonawcę przebudowy kolejnego odcinka ul. Unii Lubelskiej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę prac przy rozbudowie i przebudowie ul. Unii Lubelskiej. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu półtora roku od momentu podpisania umowy.

Inwestycja to część projektu „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha - ronda Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”. Projekt jest częściowo dotowany z Funduszy Europejskich.

Przetarg rozstrzygnięty przez Poznańskie Inwestycje Miejskie dotyczy rozbudowy odcinka od Ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej oraz przebudowie ulicy na odcinku istniejącego układu drogowego w rejonie ul. Falistej i Obodrzyckiej.

Jako najkorzystniejszą uznano ofertę wspólnie ubiegających się o zamówienie firm TORMEL (Komorniki) i TERLAN (Poznań).

Wykonawca będzie miał półtora roku od momentu podpisania umowy na realizację inwestycji. W ramach prac powstanie torowisko wraz z siecią trakcyjną, a także pętla tramwajowo-autobusowa z budynkiem ekspedycji, przystanki tramwajowe i autobusowe, nowe chodniki i drogi rowerowe oraz podziemna infrastruktura, w tym kanalizacja deszczowa, wodociągowa, cieplna, gazowa, telekomunikacyjna i elektryczna.

Wykonany zostanie system monitoringu wizyjnego, a sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia zostanie przebudowana.

Z kolei w rejonie ul. Falistej i Obodrzyckiej na ul. Unii Lubelskiej zostanie przebudowany układ drogowy. Tam również powstaną przystanki autobusowe i system monitoringu wizyjnego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA