Weekend Otwartych Ogrodów - poznaniacy otwierają swoje ogrody na zwiedzających

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W weekend odbędzie się kolejna, trzecia już edycja Weekendu Otwartych Ogrodów. To okazja, by wejść na teren wskazanych prywatnych ogródków działkowych, by pooglądać nasadzenia, odpocząć od miejskiego zgiełku i porozmawiać z działkowcami o ich pasji.

Weekend Otwartych Ogrodów to inicjatywa, która w poprzednich dwóch edycjach cieszyła się dużym zainteresowaniem poznaniaków. W wydarzeniu udział biorą właściciele poznańskich ogrodów i ogródków działkowych. W tym roku, po raz pierwszy dołączą do nich ogrody społeczne i zielone podwórka, enklawy tworzone przez mieszkańców poznańskich kamienic i wspólnot mieszkaniowych.

Dodatkowo, na terenie podwórek zaplanowano warsztaty skierowane do najstarszych mieszkańców Poznania ze Starego Miasta. Przedstawione zostaną udogodnienia i sposoby na uprawę ogródka w miejskiej przestrzeni.

Z okazji wydarzenia, Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował również trasę rowerową po poznańskich parkach.

Wydarzenie to również okazja do zaplanowania nowego ogrodu i zdobycia nasadzeń.

Weekend otwartych Ogrodów Odbywać się będzie w sobotę i niedzielę, w godzinach 10:00-17:00. Miejsca udostępnione do zwiedzania zostaną oznakowane na bramach wejściowych specjalnymi tablicami z napisem "Weekend Otwartych Ogrodów"

Pełen program wydarzenia dostępny jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA