Prof. Andrzej Szwarc wyróżniony Srebrną Pieczęcią Miasta Poznania. Wręczył mu ją jego były student, Jacek Jaśkowiak

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak wręczył Srebrną Pieczęć Miasta Poznania profesorowi Andrzejowi Szwarcowi. Znany prawnik i naukowiec został wyróżniony za liczne zasługi dla miasta i wkład w jego rozwój.

Srebrną Pieczęć Miasta Poznania przyznaje się osobom, które stawiane są za wzór tradycyjnych, poznańskich cnót i zaistniały w świadomości mieszkańców miasta.

Profesor Andrzej Szwarc jest naukowcem Wydziału Prawa i Administracji UAM, a od 2012 roku dyrektorem Polski-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach. Od 25 lat wykłada także prawo sportowe i prawo medyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jest również wykładowcą w ramach polsko-niemieckich studiów prawniczych na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

W swoim dorobku ma szereg publikacji zarówno krajowych jak i zagranicznych. Na swoim koncie ma ponad 400 publikacji, które powstały w oparciu o jego szerokie zainteresowania naukowe, skupiające się na polskim, europejskim i międzynarodowym prawie karnym, prawie sportowym oraz prawnych problemach HIV i AIDS.

„Chciałbym wyrazić swój wielki szacunek i podziw dla imponującego dorobku naukowego, badawczego i dydaktycznego Pana Profesora, który niewątpliwie kształtuje i wzmacnia filary polskiego oraz europejskiego prawa. Proszę uczynić mi ten zaszczyt i przyjąć ode mnie gratulacje oraz Srebrną Pieczęć Miasta Poznania, na którą Pan bez wątpienia i w pełni zasłużył.”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania


Odbierając wyróżnienie profesor przyznał, że jest to dla niego ogromny zaszczyt, a szczególną satysfakcję daje mu to, że wręczył mu je jego były student, który jest prezydentem Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA