Kino Muza wraca na ul. św. Marcin w nowym i większym wydaniu

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Kino Muza powraca do swojej stałej lokalizacji. Po roku modernizacji widzowie będą mieli do dyspozycji dodatkową przestrzeń w tym taras, gdzie będą odbywały się projekcje filmów po zmroku, a także nowe sale. Pojawiło się również nowe wyposażenie techniczne i elementy wystroju.

Przebudowa Kina Muza trwała prawie 9 miesięcy. W tym czasie instytucja działała przy ul. Masztalarskiej. Teraz może już oficjalnie powrócić do swojej dawnej lokalizacji. Wczoraj oficjalnie uruchomiono neon, symbol Muzy, który swoim wyglądem nawiązuje do tego pierwotnego i będzie oświetlał drogę na ul. św. Marcin.

W zmodernizowanym Kinie Muza fimy mogą być jednocześnie wyświetlane w trzech salach. Zwiększy się rownież oferta pokazów dla najmłodszych widzów - dzieci będą mogły przychodzić na seanse nie tylko z klasą w ciągu tygodnia, ale także z rodzicami w weekendy.

Główna sala, a także przestrzeń, która dotychczas była udostępniana widzom została odświeżona zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym. Zamontowano nowe fotele i wykładziny, wprowadzono nowy układ stopni na widowni i ekran. 

Komfort zapewni nowa wentylacja i klimatyzacja, a odbiór nowe nagłośnienie w systemie Digital Dolby Surround 7.1. Na sali głównej zamontowano 175 miejsc.

Pomyślano również o osobach niepełnosprawnych, starszych i opiekunów dzieci w wózkach - zamontowano windę, którą można wjechać na pierwsze piętro, gdzie utworzono taras. Będzie na nim można odpocząć, zjeść coś słodkiego, napić się, a także obejrzeć specjalne pokazy filmów "pod chmurką" w ramach autorskiego projektu "silent cienma".

Co ciekawe, podczas seansów dźwięk do widzów przekazywany będzie poprzez słuchawki, dzięki czemu kino nie będzie uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Seanse odbywać się będą po zmroku.

Podczas modernizacji utworzono także dwie dodatkowe sale, które znalazły się na piętrze. Jedna pomieści 49 osób, druga 46. W pierwszej pjawiły się przytulne kanapy, a druga przypomina kawiarenkę ze stolikami i krzesłami. W obu możliwa jest organizacja warsztatów i spotkań tematycznych. Będą przeznaczone na kino kameralne, a także jako przestrzeń na prezentacje kina festiwalowego oraz dokonań mniej znanych reżyserów z całego świata.

Oficjalna inauguracja i ponowne otwarcie Kina Muza już jutro, 8 czerwca.

W głównej sali będzie można obejrzeć kultowy film Ridleya Scotta "Obcy - 8. Pasażer Nostromo". W tym roku mija 40 lat od światowej premiery. Projekcja będzie z taśmy filmowej 35 mm. 10 lat temu po raz pierwszy widzowie mogli zobaczyć obraz "Fantastyczny Pan Lis", który w kinie Muza zaprezentowany zostanie w sali nr 2 na I piętrze z dwuosobowymi kanapami i pojedynczymi fotelami. Na tym samym poziomie, w sali nr 3, z kawiarnianymi stolikami i krzesłami pokazany zostanie film "Kiedy Harry poznał Sally", który powstał w 1989 roku, czyli 30 lat temu. Wreszcie na tarasie letnim, w 60 lat po premierze, wyświetlony będzie horror uznawany za jeden najgorszych filmów w historii kina  - "Zabójcze ryjówki".

Pełny program otwarcia, a także repertuar na kolejne dni można znaleźć na stronie kina.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA