Hubert Hurkacz w półfinale Poznań Open

Hubert Hurkacz awansował do półfinału Poznań Open 2019. Polak pokonał Portugalczyka Pedro Sousę 6:1, 6:4 w zaledwie 57 minut. Rywalem obrońcy tytułu w walce o finał będzie Niemiec Rudolf Molleker.

Hubert Hurkacz i Pedro Sousa nigdy wcześniej nie mieli okazji ze sobą rywalizować. Portugalczyk to aktualnie 124. tenisista na świecie. Wygrał w karierze pięć turniejów rangi challenger, jednak w piątkowym starciu z 44. zawodnikiem globu nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki.

Hurkacz rozpoczął spotkanie niezwykle ofensywnie. To Polak był tenisistą, który miał inicjatywę w wymianach. Sousa dobrze radził sobie w defensywie, jednak wrocławianin był praktycznie bezbłędny i Portugalczyk nie był w stanie mu zagrozić. Mimo że wiele wymian było długich i zaciętych, to zdecydowana przewaga Hurkacza była widoczna nie tylko w grze, ale także na tablicy wyników. Nasz najlepszy tenisista oddał Sousie zaledwie gema w partii otwarcia, która trwała tylko 26 minut.

W drugiej odsłonie obraz gry nieco się zmienił. 31-latek z Lizbony zaczął grać regularniej i nie dawał się cały czas spychać do obrony. Hurkacz nie schodził jednak z solidnego poziomu gry i przy stanie 2:2 przełamał podopiecznego Rui Machado pierwszy raz w drugim secie. W kolejnym gemie dość niespodziewanie pojawiły się szanse dla Sousy na odrobienie strat i za drugą okazją tak się stało. Utrata podania nie podłamała 22-latka z Wrocławia. Wrzucił on wyższy bieg i uzyskał break-pointa. Wymiana, która dała Hurkaczowi kolejne przełamanie mogła podobać się kibicom. Sousa dzielnie się bronił, popisał się ładnym wolejem, jednak passing-shot zagrany przez Polaka nie pozostawiał złudzeń. Obrońca tytułu wyszedł na prowadzenie 4:3, a w następnym gemie solidnie serwował i był już o krok od ostatecznego zwycięstwa. Portugalczyk poprawił jeszcze swój dorobek w drugiej partii, ale na niewiele się to zdało. Rewelacyjny serwis Hurkacza rozwiał wszelkie wątpliwości. Po 57 minutach triumfator Poznań Open 2018 znalazł się w półfinale tegorocznej edycji turnieju i o finał powalczy z Niemcem Rudolfem Mollekerem.

“Lepiej udało mi się rozpocząć ten mecz. Cieszę się z tego i mam nadzieję, że jutro także będę od początku na wysokich obrotach. Gemy były wyrównane w pierwszym secie, choć wynik tego nie odzwierciedlał. Wiedziałem, że musze się skupić na drugi set i to mi się udało”

Hubert Hurkacz, tenisista

Spotkanie Hurkacz – Molleker zaplanowano w Parku Tenisowym Olimpia w sobotę około godziny 12:00.