Bezpłatne badania i porady specjalistów. Jutro rusza cykl Białych Sobót na ogrodach działkowych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Już jutro okazja do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad specjalistów, konsultacji i instruktaży fizjoterapeutycznych. Białą Sobota odbędzie się w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym przy ul. Bukowskiej. Będzie to początek letniego cyklu wydarzeń prozdrowotnych dla poznaniaków.

Białe Soboty na działkach są nową inicjatywą Miasta Poznania, którą zrodziła się na Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych. W ramach cyklu odbędzie się pięć imprez profilaktycznych, podczas których każdy chętny będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad specjalistów czy instruktaży fizjoterapeutycznych. Cykl potrwa do września.

Na poznaniaków czekają m.in. porady kardiologa i urologa, konsultacje żywieniowe, dietetyczne i pielęgniarskie. Będzie można zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru, zbadać słuch i gęstość kości, wyliczyć wskaźnik masy ciała (BMI) czy sprawdzić stan swojego serca za pomocą badania EKG.

Podczas wydarzeń będzie można również uzyskać informacje dotyczące leczenia i ubezpieczenia w NFZ, pomocy przy przemocy w rodzinie czy uzależnieniach, a także na temat kampanii informacyjnych skierowanych do pacjentów.

Uczestnicy będą mogli również złożyć wnioski o Kartę Seniora, Kartę Rodziny 3+ czy umówić się na wizytę w Poznańskim Centrum Świadczeń.

Celem Białych Sobót jest nie tylko profilaktyka zdrowotna, ale także integracja mieszkańców, którzy spotkają się na łonie natury.  

Najbliższe wydarzenie odbędzie się jutro na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Armii Wojska Polskiego przy ul. Bukowskiej 175.

Program Białej Soboty

13:00 przeprowadzanie testów na wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C).  tj.: Ogólnopolski Program Badań Przesiewowych w kierunku HCV "Test HCV - prosty krok do zdrowia"

13:30 - 14:00  oficjalne otwarcie

14:00 - 14:15 gimnastyka grupowa (nowoczesne formy rekreacji ruchowej)

14:30 - 15:00 przedstawienie wyposażenia karetki oraz pokaz pierwszej pomocy z   podstawami obsługi defibrylatora

15:00 - 17:00 "Test HCV - prosty krok do zdrowia"

15:30 - 16:15  zajęcia nordic walking

16:00 - 16:15 gimnastyka grupowa (nowoczesne formy rekreacji ruchowej)

16:00 - 16:30 przedstawienie wyposażenia karetki oraz pokaz pierwszej pomocy z podstawami obsługi defibrylatora

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA