Poznański Szpital Kliniczny w ministerialnym programie leczenia udarów

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Od 1 lipca 2019 roku w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM prowadzone będzie leczenie niedokrwiennych udarów mózgu metodą trombektomii. Poznańska placówka została włączona do pilotażowego programu ministerstwa zdrowia. W szpitalu powstał Ośrodek Leczenia Udarów.

Zabiegi metodą trombektomii wykonywane są w szpitalu od grudnia 2018 roku, jednak do tej pory nie były one finansowane osobno, a koszt jednego to około 20 tysięcy złotych. Włączenie Szpitala Klinicznego do ogólnopolskiego programu pozwoliło na utworzenie Ośrodka Leczenia Udarów i szersze finansowanie i przeprowadzanie zabeigów.

W programie udział bierze 6 placówek w całej Polsce. Placówka w Poznaniu swoim zasięgiem obejmować będzie pacjentów z Wielkopolski i województwa lubuskiego. Rocznie będzie wykonywanych około 350 zabiegów.

Zabieg trombektomii mechaniczne usunięcie skrzepu zatykającego naczynie w mózgu, które wykonują radiolodzy interwencyjni dostając się przez tętnicę udową do naczyń mózgowych pacjenta.

Program ministerstwa ruszy od 1 lipca. Jesienią rozpocznie się remont w Szpitalu Klinicznym, który pozwoli na stworzenie lepszych warunków do leczenia pacjentów metodą trombektomii.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA