"100 lat razem!" - festyn czterech uczelni z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego

Autor: Agnieszka Książkiewicz, fot. pixabay
REKLAMA

Kilka miejsc, strefy kultury, sportu, zdrowia i podróży, koncerty gwiazd takich jak Lady Pank, i wiele propozycji dla całych rodzin. Coś dla ducha i dla ciała jak Zlot Foodtrucków – te i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników „Festiwalu Jubileuszowego dla Miasta i Regionu- 100 lat razem!”, który rozpocznie się już jutro.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek o 19.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych 8 czerwca, w sobotę. Scena i namioty staną w Parku i na Placu Mickiewicza, na ulicy i w Parku  H. Wieniawskiego, oraz na placu przed  CK Zamek.

Różnorodną ofertę dla mieszkańców Poznania przygotowały: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,  Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Wydarzenie jest częścią obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Program wydarzenia jest bardzo różnorodny.

"Słowo „festiwal” pochodzi z łacińskiego „festivus” i oznacza „radosny, wesoły, świąteczny”. Przed nami takie radosne, wesołe i świąteczne dni"
prof. Tadeusz Wallas, Prorektor UAM ds. kadry i finansów

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu skupi się na profilaktyce i edukacji zdrowotnej.

"Udało nam się zaprosić do współpracy Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego. Jesteśmy dumni z zaangażowania studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny oddział w Poznaniu"
– prof. Michał Musielak, Prorektor UMP ds. organizacji, promocji i współpracy z regionem

Profesor zachęca do udziału m.in. w oferowanych badaniach profilaktycznych.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu przygotowała ofertę opartą o 3 filary aktywności: przygotowanie, trening i regenerację.

"Zapraszamy wszystkich bardziej lub mniej przygotowanych sportowo"
- prof. Jan Celichowski, Prorektor AWF ds. nauki

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaangażował do przygotowania atrakcji większość swoich wydziałów. Studenci opowiedzą, że las to nie tylko drzewa, uczelnia będzie oferowała udział w przyrodniczym kole fortuny czy malowanie twarzy dla najmłodszych.

"Zaprezentujemy eksponaty z konkursu na stworzenie roweru z drewna, z których będzie można skorzystać"
– zachęca Wojciech Borzyszkowski z Działu Marketingu i Komunikacji UPP

Oferta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obejmie propozycje Wydziału Studiów Edukacyjnych dla najmłodszych i ich rodziców, a także m.in. wspólne szukanie złota i bursztynów przygotowane przez Instytut Archeologii czy badanie wariografem i rysowanie portretów pamięciowych oferowane przez Wydział Prawa i Administracji. Wydział Chemii oraz Wydział Fizyki zaprezentują kontrolowane wybuchy, zabawy światłem i gabinet optometryczny. Wydział Anglistyki w sali XVII Collegium Minus zaprasza na wykłady dotyczące neurolingwistyki.

Festiwal „100 lat razem” wystartuje w piątek, 7 czerwca, o godz. 19:00. W tym dniu przewidziano koncerty na Placu Mickiewicza. Wystąpią: Live Wires, Sonbird oraz Lady Pank.

W sobotnie popołudnie, godz. 14:00-19:00, mieszkańcy będą mieli możliwość udziału w atrakcjach oferowanych w poszczególnych strefach Festiwalu. Wydarzenie zakończą występy zespołów: Piąta Strona Świata, Otsochodzi, Bitamina oraz Bass Astral x Igo.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA