Od początku roku wzrasta liczba wypadków na wielkopolskich drogach

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Wielkopolska policja alarmuje - na drogach województwa ginie i zostaje rannych coraz więcej osób. W ciągu ostatnich pięciu miesięcy wzrosła liczba wypadków w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Od początku 2019 roku do końca maja na wielkopolskich drogach doszło do 1314 wypadków drogowych, w których zginęło łącznie 110 osób, a 1496 zostało rannych.

To więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Zginęło o 29 osób więcej (ponad 35%), a 181 osób więcej zostało rannych (wzrost o 13,9%).

Jak zauważa policja, wzrost wypadków drogowych zauważalny jest także w innych województwach. Od stycznia do końca maja br. na polskich drogach odnotowano 10.765 wypadków drogowych – więcej o 804, tj. o 6,9%, w których zginęło 1.069 osób – więcej o 108, tj. o 11,3%, a 12.661 zostało rannych – więcej o 1.045, tj. o 7,6%.

Jak zauważają policjanci z Wielkopolski, fatalnie rozpoczął się także czerwiec, choć nie minął jeszcze pierwszy tydzień. Na drogach województwa zginęło już 7 osób (stan na 4 czerwca 2019).  Funkcjonariusze zwracają uwagę na fakt, że najczęstszymi powodami wypadków są nadmierna prędkośći wymuszanie pierwszeństwa.

Policja regularnie przeprowadza akcje i działania mające na celu wyeliminowanie negatywnych zachowań kierujących, które wpływają na bezpieczeńtwo na drodze. Szczególnie dużo uwagi poświęcane jest dostosowywaniu się przez kierowców do ograniczeń prędkości oraz trzeźwości kierujących.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA