Kierowcy omijają korki jadąc przez osiedle. Nie ominęli jednak policyjnej kontroli

Autor: AK fot KMP Poznań
REKLAMA

Kierowcy chcący ominąć korki na ul. Św Wawrzyńca skracają sobie czas podróży i drogę  jadąc przez drogę dojazdową przy os. Botaniczna. Ignorują jednak przy tym obowiązujące przepisy, czym nie tylko popełniają wykroczenie, ale także zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. To powody, dla których poznańska policja zdecydowała się przeprowadzić wzmożone kontrole w tym rejonie.

Ulica przy os. Botaniczna jest drogą dojazdową do osiedla. Codziennie jednak, nie brakuje kierowców, którzy zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego omijają korki na ul. św. Wawrzyńca i skracają sobie drogę oraz czas podróży przejeżdżając przez drogę osiedlową.

Takie zachowanie jest jednak łamaniem obowiązujących przepisów - kierowcy ignorują nakaz jazdy w prawo, czym popełniają wykroczenie.

Policjanci postanowili przeciwdziałać takiemu zachowaniu i przez prawie dwa tygodnie przeprowadzali wzmożone kontrole w tym rejonie, w celu ujawnienia nieprawidłowych zachowań kierujących.

Kierowcy, którzy złamali przepisy zostali ukarani mandatami - na niestosowanie się do obowiązku nakazu jazdy to nawet 250 złotych i 5 punktów karnych.

Funkcjonariusze zapowiadają, że będą kontynuowali tego typu działania przy osiedlu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA