"Karny-widmo": Skandal podczas meczu Lecha Poznań z Kotwicą Kołobrzeg

Autor: A. Karczewska vid. x-news
REKLAMA

Do kuriozalnej, a zdaniem niektórych nawet skandalicznej sytuacji doszło podczas meczu drugiej drużyny Lecha Poznań z Kotwicą Kołobrzeg 32. kolejki rozgrywek trzeciej ligi. W doliczonym czasie gry przegrywający gospodarze z Kołobrzegu "otrzymali" od sędziego rzut karny za faul, którego... nie było. Sprezentowana "jedenastka" pozwoliła zawodnikom Kotwicy doprowadzić do remisu.

Szok, niedowierzanie, zdenerwowanie, skandal - to najczęściej wypowiadane słowa w kontekście spotkania rezerw Kolejorza z Kotwicą Kołobrzeg. Przy stanie 3:2 dla poznańskiej drużyny, w doliczonym czasie gry, arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że była to kara za faul, którego... nie było. Co więcej, przewinienia można prędzej dopatrzyć się u zawodnika Kotwicy niż Lecha.

Na nagraniach zarejestrowanych podczas meczu wyraźnie widać, jak piłkarz gospodarzy wpada na Lechitę, Jakuba Kamińskiego i ostentacyjnie pada na murawę. Sędzia Mariusz Korpalski wskazał na "wapno" przyznając rzut karny Kotwicy.

Kibice i sztab szkoleniowy, a także eksperci i komentatorzy nie mają wątpliwości - faulu nie było, a jeśli można dopatrzyć się przewinienia w sytuacji, to tylko ze strony zawodnika, który wpadł na Lechitę, a nie odwrotnie.

"Ręce opadają.... mam nadzieję że ta skandaliczna decyzja nie będxie miała wpływu na końcową tabelę."
Paweł Wojtała, prezes Wielkopolskiego ZPN (komentarz na twitterze)

Po spotkaniu trener Rafał Ulatowski przyznał, że słysząc gwizdek sędziego wszyscy byli przekonani, że to "faul dla Lecha" i nikt nie spodziewał się rzutu karnego dla Kotwicy.

Sprawę skomentował również na swoim Twitterze rzecznik prasowy Lecha Poznań, Maciej Henszel.

"Długo milczałem, bo byłem w szoku. Skandal to mało powiedziane. Ładnie to podsumował Darek Dudka: "Spójrzmy na tych młodych chłopaków w szatni, niech ktoś pomyśli, jak oni muszą się teraz czuć". Ale wiem, że pokażą komu ten awans się należy. Głowa do góry panowie, jeszcze krok!"
Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań

Drużyna rezerw Lecha Poznań na dwie kolejki przed końcem sezonu jest liderem grupy II, mając czteropunktową przewagę nad KKS 1925 Kalisz oraz Radunią Stężyca.

Jeżeli drugiej drużynie Kolejorza uda się wywalczyć awans, Lech Poznań będzie jedyną drużyną Lotto Ekstraklasy posiadającą drugi zespół na trzecim szczeblu rozgrywkowym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA