Szkoła Podstawowa nr 48 zmodernizowana na 80-lecie istnienia

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Przecięciem symbolicznej wstęgi uroczyście oddano do użytku zmodernizowaną Szkołę Podstawową numer 48 przy ul. Sarmackiej w Poznaniu. Co ciekawe, remont i rozbudowa placówki zbiegła się z obchodami 80-lecia jej istnienia.

W ramach przeprowadzonej modernizacji dobudowano nowe skrzydła szkoły, które pozwoliły na utworzenie m.in. czterech sal lekcyjnych. Dzięki temu, uczniowie i nauczyciele będą mieli lepsze warunki do pracy. Powstała również nowa sala dydaktyczna, salki terapeutyczne, a także sama gimnastyczna z zapleczem sanitarno-szatniowym. Dobudowane części zwiększyły powierzchnię szkoły o 950 m².

"Dotychczasowy gmach szkoły przeszedł modernizację – m.in. został docieplony, zyskał nowy dach, tynki, posadzki i drzwi. Wykonano nowe instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Zamontowano oświetlenie ledowe i monitoring"
Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Prace przeprowadzono też poza budynkiem. Tuż obok szkoły powstał zespół boisk z nawierzchnią. Nowa nawierzchnia pojawiła się również na szkolnym dziedzińcu oraz na przyległych do placówki chodnikach.

Odnowiony został także plac zabaw, co sprawi, że zabawa będzie jeszcze milsza i bezpieczniejsza.

W związku z tym, iż Aquanet na sąsiednich  ulicach wykonał kanalizację sanitarną, możliwa była likwidacja bezodpływowego zbiornika na ścieki i podłączenie budynku do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej.  

Inwestycja kosztowała około 8,5 miliona złotych. Połowę kosztów udało się pokryć z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA