Prace przy budowie dorgi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej trwają już na wszystkich odcinkach

Autor: Poznańskie Inwestycje Miejskie fot. PIM
REKLAMA

Budowa jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez rowerzystów tras dla jednośladów w stolicy Wielkopolski trwa już na wszystkich zaplanowanych odcinkach ul. Grunwaldzkiej. Dwukierunkową trasą z nawierzchnią bitumiczną od ul. Roosevelta do ul. Słonecznej/Ostroroga będzie można przejechać rowerem jeszcze w tym roku.

Roboty budowlane związane z tą inwestycją najwcześniej rozpoczęły się na odcinkach od ul. Stolarskiej do ul. Roosevelta oraz od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga. Na pierwszym z nich do wykonania pozostały roboty brukarskie, bitumiczne i związane z oznakowaniem. Rozpoczną się one w momencie, gdy skoordynowane z budową trasy prace w tym miejscu zakończy spółka Enea Operator. Spółka ta zakończyła już prace na odcinku  ul. Grunwaldzkiej od ronda Jana Nowaka – Jeziorańskiego do ul. Słonecznej. Obecnie od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga trwają roboty brukarskie, a niebawem rozpocznie się budowa chodnika.

W połowie maja prace ruszyły na kolejnych odcinkach ul. Grunwaldzkiej. Między skrzyżowaniami z ul. Stolarską i ul. Matejki zakończono już rozbiórki, a w najbliższym czasie układany będzie krawężnik i chodnik. Prace rozbiórkowe i frezowanie nawierzchni dobiegają końca między skrzyżowaniami z ul. Matejki i ul. Ułańską. Dalej, między ul. Ułańską a ul. Wojskową, trwają prace związane z odtworzeniem terenów zielonych, a przed wykonawcą są jeszcze roboty bitumiczne i związane z oznakowaniem.

Na ostatnim z odcinków – między ul. Wojskową, a Promienistą -  zakończyły się roboty związane z usunięciem kolizji i budową oświetlenia. Trwa przygotowanie podłoża pod chodnik, którego budowa rozpocznie się w najbliższym czasie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA