Na ul. Szkolnej jest więcej miejsc postojowych

Autor: A. Karczewska fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Na ul. Szkolnej powstały nowe miejsca postojowe. Wyznaczono je w miejscu dotychczasowego postoju taksówek. Zmiany mają nie tylko ułatwić życie codzienne mieszkańców tej ulicy, ale także poprawić bezpieczeństwo.

O tym, jak powinny wyglądać zmiany ZDM Poznań rozmawiał m.in. z mieszkańcami oraz policją i strażą miejską. Mieszkańcy wskazywali na konieczność stworzenia nowych miejsc postojowych w okolicy dawnego szpitala. Wskazywano na postój taksówek, który ich zdaniem był zbędny. Mieszkańcy podkreślali, że taksówki na postoju stoją głównie w weekendy i to w nocy, natomiast w dzień zajmują jedynie jedno-dwa miejsca.

Podobną zmianę sugerowali policjanci i strażnicy miejscy, którzy zauważyli z kolei, że proponowane rozwiązanie poprawi także bezpieczeństwo i ogólny porządek w okolicy.

Przedstawiciele taksówkarzy zgodzili się na zmiany z uwagi na fakt, że w okolicy znajdują się również inne postoje.

Wprowadzone rozwiązanie pozwoliło na utworzenie sześciu nowych miejsc postojowych. Dla mieszkańców to również więcej spokoju w porze nocnej.

W najbliższym czasie Zarząd Dróg Miejskich, Miejski Inżynier Ruchu i funkcjonariusze będą kontrolować, jak sprawdza się nowe rozwiązanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA