Prof. Norman Davies wygłosi dziś wykład na Wydziale Prawa i Administracji UAM

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Jacek Jaśkowiak FB
REKLAMA

Już dziś w Collegium Iuridicum Novum odbędzie się spotkanie z prof. Normanem Daviesem. Będzie to część cyklu wykładów otwartych Akademicki Poznań. Światowej sławy historyk wygłosi wykład „Podróż historyka przez historię”.

Prof. Norman Davies specjalizuje się w historii Europy Wschodniej i Środkowowschodniej. Jego książki przetłumaczono na ponad 20 języków, a sam chętnie i często występuje w roli gościa w mediach czy na wykładach.

Davies jest odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Orła Białego, Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP. Jest członkiem Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej, Honorary Fellow w St. Antony's College w Oksfordzie i profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Spotkanie autorskie „Podróż historyka przez historię” odbędzie się dziś w Auditorium Maximum Collegium Iuridicum Novum (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) przy al. Niepodległości 53. Początek o godzinie 18:00.

Wczoraj z profesorem spotkał się m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Panowie rozmawiali o Polsce, Europie i… Wielkiej Brytanii.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA