Podawał się za funkcjonariusza CBŚ i wyłudził od seniora z Dębca kilkadziesiąt tysięcy złotych

Autor: AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Poznańscy policjanci zatrzymali 33-latka, który podając się za funkcjonariusza CBŚ wyłudził od seniora z Dębca kilkadziesiąt tysięcy złotych. Fałszywy policjant próbował uciekać, jednak po krótkim pościgu prawdziwi mundurowi dokonali zatrzymania, dzięki czemu udało się odzyskać skradzioną gotówkę.

Jak informuje Policja, do zatrzymania doszło 27 maja na poznańskim Dębcu. Do seniora zadzwonił 33-latek, który podawał się za funkcjonariusza CBŚ i przekonywał, że zgromadzone przez mężczyznę na koncie bankowym środki finansowe są zagrożone. Zgodnie z instrukcjami „policjanta”, senior wypłacił gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych i udał się do parku, w którym miał przekazać środki „policjantowi”, a ten zabrać je w bezpieczne miejsce.

Akcję obserwowali policjanci, którzy wkroczyli, gdy doszło do przekazania środków. Fałszywy mundurowy zaczął uciekać, ale prawdziwi funkcjonariusze zatrzymali go i obezwładnili po krótkim pościgu.

Przy 33-latku, poza gotówką jaką otrzymał od seniora, znaleziono również fałszywą odznakę i legitymację, jakimi się posługiwał.

Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Poznań Wilda. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut m.in. oszustwa, za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął także decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA