Dzień Dziecka na Wolnym Dziedzińcu i obrady Dziecięcej Rady MIasta

Autor: A. Karczewska fot. Mikołaj Rój, UMP
REKLAMA

Świętowanie Dnia Dziecka dla niektórych rozpoczęło się już wczoraj. Wszystko za sprawą wydarzenia organizowanego przez Urząd Miasta na Wolnym Dziedzińcu, podczas którego nie brakowało występów, gier, zabaw i innych atrakcji. W piątek odbyła się już także tradycyjna sesja Dziecięcej Rady Miasta.

Dzień Dziecka na Wolnym Dziedzińcu był jednym z elementów kończących się Poznańskich Dni Rodziny. Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia nominacji do Dziedzięcej Rady Miasta, w której zasiedli laureaci konkursu "Poznań pełen emocji" przeprowadzonego w szkołach podstawowych.

Uczniowie zasiedli w ławach, w których zwykle zasiadają miejscy radni i dyskutowali o swoich przemyśleniach na temat miasta. Nie jest tajemnicą, że to, w jaki sposób najmłodsi postrzegają Poznań i co chcieliby zmienić w mieście jest ważne dla samorządowców, dlatego przewodniczący Rady Miasta, Grzegorz Ganowicz oraz zastępca prezydenta miasta, Katarzyna Kierzek-Koperska z uwagą słuchali co mają do powiedzenia młodzi poznaniacy.

W tym czasie na Dziedzińcu przed Urzędem Miasta odbywały się zaplanowane atrakcje. Na scenie zaprezentowała się szkoła musicalu ERATO. Po niej wystąpiła Akademia PAPA, a o godzinie 12:20 swój pokaz rozpoczął iluzjonista. 

Przez cały czas trwania wydarzenia najmłodsi mieszkańcy miasta mogli brać udział również w licznych zabawach, grach, konkursach i pokazach. Nie zabrakło również pleneru malarskiego, warsztatów kuglarskich, animacji i eko-warsztatów.

Na Wolnym Dziedzińcu pojawiły się także stoiska Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Straży Miejskiej i Młodzieżowej Rada Miasta.

Atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci chętnie i licznie korzystały z możliwości "opanowania" miejskiego dziedzińca.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA