"Dopalacze to nie bajka" - nad Wartą zaprezentują happening obrazujący skutki zażywania dopalaczy

Autor: A. Karczewska fot. archiwum grafika: materiały organizatorów
REKLAMA

„Siała baba mak, nie wiedziała jak. A dziad wiedział, nie powiedział, bo po dopach martwy siedział” - to jedno z haseł akcji „Dopalacze to nie bajka”, która ma na celu zwrócenie uwagi na zagrożenie jakie niesie za sobą zażywanie tego typu substancji. Już dziś przy moście Chrobrego będzie można zobaczyć happening przedstawiający „historię bez happy endu”.

Co roku ponad 4 tysiące osób w Polsce zatruwa się dopalaczami. Ofiarami najczęściej są młodzi ludzie, którzy pomimo licznych akcji i kampanii uświadamiających, nadal często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie niesie za sobą zażywanie tego typu substancji. W ubiegłym roku z powodu zatrucia dopalaczami zmarło 65 osób.

W Poznaniu rozpoczyna się kolejna edycja kampanii „Dopalacze to nie bajka”, która ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na niebezpieczeństwo. Inauguracja wakacyjnego cyklu odbędzie się dzisiaj, około godziny 15:00.

Przy moście Chrobrego nad Wartą będzie można zobaczyć happening przygotowany przez  Stowarzyszenie Pedagogów Społecznych RIPOSTA, przedstawiający „w pełnej skali zagrożenie jakie niosą dopalacze”. Jak zapowiadają organizatorzy, nie będzie to bajka ze szczęśliwym zakończeniem. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Komendą Miejską Policji.

Podczas trwania letniej edycji kampanii, w prawie każde piątkowe popołudnie streetworkerzy będą udostępniać nie tylko szokujące statystyki obrazujące skalę problemu, ale także informacje na temat szkodliwości najpopularniejszych substancji psychoaktywnych i objawach zażycia i zatrucia dopalaczami. Na rozdawanych materiałach umieszczony będzie numer telefonu na bezpłatną linię pomocy i wsparcia oraz do organizatorów akcji.

Kampania współfinansowana jest ze środków Urzędu Miasta Poznania. Potrwa do 31 sierpnia 2019 roku. W ramach akcji przygotowano szereg haseł nawiązujących do popularnych wierszyków, bajek i wyliczanek dziecięcych, które w mocny sposób pokazują, czym grozi zażywanie dopalaczy. Plakaty z hasłami można zobaczyć m.in. na miejskich przystankach tramwajowych i autobusowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA